otrdien, 28 maijs, 2024
Jaunākās ziņasTechnoloģijasVisas ziņas

4 padomi lielisku attēlu uzņemšanai mājas apstākļos

Informatīvais avots: Kripto.media

Laikā, kad visi ievērojam sociālo distanci un uzturamies mājās, lai pasargātu savu un līdzcilvēku veselību, jāmeklē dažādas izklaides un pašizglītošanās alternatīvas, kuras varam realizēt mājas apstākļos. Ņemot vērā, ka arī šobrīd tālrunis ir mūsu uzticamais un viedais asistents, ir īstais laiks izmantot tā kameras priekšrocības un ļauties radošiem eksperimentiem, jo arī mājas apstākļos ir iespējams uzņemt skaistus un atmiņā paliekošus attēlus. Šajā rakstā apkopoti daži vienkārši padomi, kas palīdzēs radoši iemūžināt savā ikdienā un mājās apkārt redzamo.

EKSPERIMENTĒ AR DAŽĀDIEM FOTOGRAFĒŠANAS LEŅĶIEM UN TEKSTŪRĀM

Lai uzņemtu atmiņā paliekošus attēlus, noteikti vērts izmēģināt dažādas perspektīvas. Fotografēšana no zemāka skatu punkta, iesēžoties ceļos vai pat noguļoties uz zemes, liks priekšplānā esošajiem objektiem izskatīties lielākiem. Savukārt, atrodoties mājās, interesantu leņķi var atrast, fotogrāfējot taisni augšup vai arī gluži pretēji – fotografējot virzienā uz leju, tādējādi notverot iepriekš nemanītas detaļas.

Tāpat fotoattēliem radošuma devu var piešķirt, fotografējot caur dabā vai telpās pieejamiem rāmjiem, piemēram, durvju ailēm, logiem, arkām vai koku spraugām. Interesantu efektu var radīt, uzņemot attēlus caur daļēji caurspīdīgu materiālu, kā, piemēram, matētu stiklu vai lietū nolijušu logu. “Fotografējot caur stiklu vai spīdīgu virsmu, pati pirmā problēma, ar ko saskaramies, ir paša fotogrāfa atspīdums. Tagad to iespējams atrisināt pavisam viegli un ātri, izmantojot Huawei P40 Pro viedtālruņa kameras funkciju Remove Reflection, kas ļauj noņemt atspīdumu no stiklotās virsmas un iegūt vēlamo rezultātu bez liekiem sarežģījumiem,” stāsta A. Jekimovs. Savukārt gadījumā, ja kadrā iemanījies kāds nevēlams garāmgājējs vai mājinieks, tā siluetu iespējams izņemt, izmantojot Remove Passerby funkciju, kas ļauj iegūt perfektu attēlu bez liekas piepūles.

PIETURIES PIE KLASIKAS – UZŅEM SELFIJU

Atrodoties mājās, brīžiem grūti nākt klajā ar jaunām idejām, taču selfiji bija, ir un būs pateicīgākais fotografēšanas veids, ar ko var pārsteigt ikvienu. Svarīgākais, ko nepieciešams iegaumēt, uzņemot perfekto selfiju, ir fons, apgaismojums un trešdaļas likums. Runājot par fonu, vērts atcerēties, ka arī objekti, kas atrodas kadra aizmugurē, lielā mērā ietekmē to, kā skatītāji uztvers uzņemto attēlu, tādēļ vienmēr vērts piedomāt pie tā, kādā telpā un uz kāda fona pašbilde tiks uzņemta. Arī apgaismojumam ir būtiska loma jebkurā fotogrāfijas žanrā, tostarp – selfijā, tādēļ vienmēr izvēlies vienmērīgu un acij tīkamu gaismu. Dabisku apgaismojumu un saules starus varēsi noķert, piemēram, fotografējot pie loga. Visbeidzot – nevar aizmirst par trešdaļas likumu – tas ir parocīgs kompozīcijas paņēmiens, kas ļauj uzņemt interesantākus fotoattēlus. Fotografējot sevi, iztēlojies iedomātu režģi un pozicionē sevi tā trešdaļā, novietojot seju attēla augšējā stūrī – tādējādi attēls liksies līdzsvarotāks un būs lielāka telpas un kustības sajūta.

“Jaunais P40 Pro viedtālrunis kļūs par katra selfiju mīļa labāko draugu, tā kā tas aprīkots ar 32 MP priekšējo kameru vēl dabiskāku un detalizētāku selfiju iegūšanai. Tālrunī tāpat iestrādāta inteliģentā apgaismojuma, ādas krāsas un tekstūras detaļu optimizācija, kas padarīs uzņemto pašportretu vēl precīzāku un personiskāku,” stāsta Huawei produktu apmācību vadītājs Latvijā Aleksandrs Jekimovs.

REDIĢĒ ATTĒLUS, LAI IEGŪTU NETICAMUS REZULTĀTUS

Attēlu rediģēšanas lietotnes var būt lielisks palīgs atmiņā paliekošu bilžu iegūšanai. Lai uzņemtās fotogrāfijas padarītu vēl interesantākas, iesakām izmantot attēlu rediģēšanas lietotni YouCam Perfect, kas ir ne vien vienkārša un ērta lietošanai, bet arī ietver plašas fotoattēlu rediģēšanas iespējas un video pamācības. Tāpat iecienīta ir lietotne VIMAGE, kas ļauj atdzīvināt fotoattēlus, pievienojot tiem papildu kustīgas kompozīcijas un sniedzot iespēju burtiski “atdzīvināt” statiskus objektus. Savukārt lietotne Cartoon Pictures no iepriekš minētajām lietotnēm atšķiras ar to, ka tā ļauj lietotājiem pārveidot ierastus attēlus izteiksmīgās multfilmu ainās, tādējādi sniedzot iespēju ikvienam iejusties multfilmas varoņa ādā. Šī aplikācija jo īpaši patiks mazākajiem ģimenes locekļiem, kuri, ilgstoši atrodoties mājās, meklē aizvien jaunas izklaides iespējas.

Lai palīdzētu lietotājiem iegūt unikālas fotogrāfijas un pavērt jaunas radošuma iespējas, šīs un vēl citas attēlu rediģēšanas lietotnes ir pieejamas Huawei lietotņu veikalā AppGallery. Īpašas speciālistu komandas nemitīgi papildina Huawei lietotņu veikala klāstu ar jaunām un populārām lietotnēm, tai skaitā attēlu rediģēšanas rīkiem, turklāt lietotņu izstrādei tiek piesaistīti daudzi talantīgi izstrādātāji.

“Lai gan lietotājs uzņemtos fotoattēlus var uzlabot ar dažādām rediģēšanas lietotnēm, arī pats P40 sērijas flagmanis piedāvā īpašu attēlu rediģēšanas programmu, kurā ir pieejami gan standarta, gan ekskluzīvāki rediģēšanas rīki. Viena no iespaidīgākajām funkcijām noteikti ir Huawei Golden Snap, kas darbojas uz mākslīgā intelekta pamata un spēj uzņemt 40 secīgus kadrus nieka 1,4 sekundēs,” skaidro A. Jekimovs.

RŪPĒJIES PAR TĀLRUŅA KAMERAS TĪRĪBU

Svarīgs aspekts fotografējot ir ne vien prasmes vai radošās idejas, bet arī paša kameras objektīva tīrība. Dienas laikā mājās paveicam neskaitāmus darbus – strādājam, uzkopjam, gatavojam ēst, turklāt katra no šīm darbībām pamanās atstāt putekļus un pirkstu nospiedumus uz viedtālruņa korpusa un kameras objektīva. Netīrs objektīvs liedz izmantot pilno viedtālruņa kameras potenciālu, jo netīrumi izkliedē gaismu un neļauj uzņemt skaidrus, fokusētus attēlus. Objektīva notīrīšanai lieti noderēs mikrošķiedras lupatiņa vai apģērba gabala stūris, taču jāuzmanās no raupjām auduma šķiedrām, kas var to saskrāpēt.

PAR HUAWEI CONSUMER BG:

Huawei produkti un pakalpojumi pieejami vairāk nekā 170 valstīs, un tos izmanto trešdaļa pasaules iedzīvotāju. ASV, Vācijā, Zviedrijā, Krievijā, Indijā un Ķīnā ir izveidoti 14 pētniecības un attīstības centri. Huawei Consumer BG ir viena no trim Huawei biznesa vienībām, kas aptver viedtālruņus, datorus un planšetdatorus, valkājamās ierīces un mākoņpakalpojumus. Huawei globālais tīkls ir veidots, balstoties uz gandrīz 30 gadu ilgu pieredzi telekomunikāciju nozarē,veicinot jaunākos tehnoloģiskos sasniegumus, kas veltīti patērētājiem visā pasaulē.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *