otrdien, 28 maijs, 2024
Jaunākās ziņasSabiedrībaVisas ziņas

Ar Patentu valdes pakalpojumu sniegšanu apmierināti 93% klientu

Veicot  klientu aptauju, Patentu valde noskaidrojusi, ka ar sniegto pakalpojumu kvalitāti 2020.gadā kopumā ir apmierināti 93% respondentu, īpaši izceļot iestādes e-pakalpojumu ērtumu un spēju nodrošināt sadarbību pilnībā attālināti.

No kopējā aptaujas dalībnieku skaita, 58% bija uzņēmēji,16% – patentpilnvarnieki, bet pārējie zvērināti advokāti, juristi, zinātnieki un izgudrotāji. 4% no visiem respondentiem Patentu valdes darbu vērtēja neitrāli, bet tikai 3% nebija apmierināti ar saņemtajiem pakalpojumiem. “Esam gandarīti, ka klienti novērtē mūsu e-pakalpojumus, norādot, ka tos lietot ir ērti, pieteikumu iesniegšanas platforma ir pārskatāma un spējam nodrošināt ātru servisu,” saka Patentu valdes direktora pienākumu izpildītāja Baiba Graube, piebilstot, ka tāpat tiek novērtēts tas, ka iestāde pērn atradusi veidus, kā pandēmijas situācijā nodrošināt darbu pilnībā attālināti.

Jautājot par iemesliem par labu izgudrojumu aizsardzībai, visbiežākā atbilde bija – lai attīstītu izgudrojumu un ieviestu ražošanā. Otrajā vietā ierindojās vēlme veicināt sabiedrības interesi, kā arī, lai sekmētu izgudrojumu ātrāk komercializēšanu, bet trešajā – lai saņemtu papildu ienākumu no patentu licencēšanas vai pārdošanas.

Savukārt, TOP3 iemesli par labu preču zīmes un dizainparauga aizsardzībai, pirmkārt, uzņēmēju un pilnvarnieku vēlme nodrošināt savas preču zīmes maksimālu aizsardzību, otrkārt, lai veicinātu sabiedrības interesi un sekmētu produkta atpazīstamību, bet, treškārt, lai veidotu pozitīvu uzņēmuma tēlu.

Statistika liecina, ka pērn par 10 procentpunktiem jeb līdz 48% no kopējā apjoma pieauga elektroniski saņemto un apstrādāto dokumentu un iesniegumu skaits.

Par Patentu valdi

Patentu valde ir tieslietu ministra pārraudzībā esoša tiešās pārvaldes iestāde ar normatīvajos aktos noteiktu kompetenci rūpnieciskā īpašuma jomā. Iestādes galvenās funkcijas ir īstenot valsts politiku rūpnieciskā īpašuma jomā, pildīt Latvijai saistošas starptautiskajos līgumos paredzētās valsts rūpnieciskā īpašuma iestādes funkcijas, reģistrēt tiesības uz rūpnieciskā īpašuma objektiem, uzturot attiecīgos reģistrus un sniedzot nepieciešamos pakalpojumus šajā jomā, kā arī veicināt valstī un sabiedrībā izpratni par rūpnieciskā īpašuma aizsardzību.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *