otrdien, 28 maijs, 2024
Jaunākās ziņasKriptoVisas ziņas

ASV austrumu piekrastes ūdensapgādes kompānijai tika pieprasīta izpirkuma maksa

Šobrīd ir parādījusies tendence pieprasīt izpirkumu maksas ar izspiedējvīrusu palīdzību, izmantojot jebkuru kritisku situāciju šāda noziegumu veikšanai. Pavisam nesen viesuļvētra Florence nodarīja ASV austrumu piekrastes reģionā ievērojamus postījumus, pēc šī notikuma lokālā ūdensapgādes kompānija ir piedzīvojusi ļaunprātīgu izpirkuma maksas pieprasījumu.

Šāda veida kiberuzbrukumi joprojām ir problemātiski

Viesuļvētras Florence bija nodarījusi ievērojamus postījumus ASV austrumu piekrastē, lai arī šajā reģionā viesuļvētras nav reta parādība, seku likvidēšana vienmēr ir bijusi sarežģīta. Šajā gadījumā ūdensapgādes kompānijai, lai atjaunotu sistēmas darbību, tika pieprasīta izpirkuma maksa. Kibernoziedzinieki ļoti labi zina, ka reģiona infrastruktūra viesuļvētras postījuma gadījumos vairs atbilstoši nefuncionē un šāda veida situācijas tiek izmantotas kiberuzbrukumu veikšanai.

Reģiona kompānija Onslow Water and Sewer arī ir bija piedzīvojusi nepatīkamu situāciju, ne tādēļ, ka uzņēmums nebija ko pareizi paveicis, bet gan to ietekmēja ļaunprātīgs kibernoziedzinieku uzbrukums. Šāds kiberuzbrukums nodarīja lielu kaitējumu, jo kompānija sniedza nozīmīgu atbalstu viesuļvētras Florence laikā cietušajiem.

Saskaņā ar uzņēmuma sniegto informāciju, kiberuzbrukuma laikā tika ievērojami bojāta uzņēmuma iekšējā darbības sistēma, taču kompānijas klientu dati gan netika apdraudēti, tomēr šis uzbrukums ietekmēja  ONWASA pakalpojumu sniegšanas iespējas. Līdz šim kibernoziedzinieki tikia vienreiz sazinājās ar ONWASA pa e-pastu. Šajā ziņojumā kibernoziedzinieki norādīja, ka plāno saņemt izpirkuma samaksu bitkoinos pirms sistēmas funkciju atjaunošanas. Kompānijas amatpersonas gan neatklāja, kādu naudas summu kibernoziedznieki vēlējās saņemt, taču šobrīd, kā zināms, pieprasīto naudu kibernoziedzinieki nav saņēmuši.

Ir jāatzīmē tas, ka šāda kiberuzbrukuma pirmās pazīmes parādījās gandrīz pirms divām nedēļām. Izspiedējvīruss Emotet ir ļaundabīgas programmas veids, kas var nodarīt nopietnu kaitējumu uzņēmuma iekšējās sistēmas darbībai. Tomēr kompānijas pārstāvji nebija domājuši, ka noziegums tiks realizēts, tāpēc esošā situācija kompānijai ir kļuvusi satraucoša.

Pašlaik nav zināms, kā pastāvošā problēma tiks atrisināta. Jebkurš komunālo pakalpojumu kompānijas darbības traucējums viesuļvētras postījumu seku likvidēšanas laikā ir ļoti nelabvēlīgs. Šajā laikā ir būtiski, lai komunālo pakalpojumu nodrošināšana netiktu ietekmēta. Var tikai cerēt, ka ONWASA atrisinās šo problēmu, jo kompānijas sniegtie pakalpojumi ir nozīmīgi tūkstošiem ģimenēm.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *