otrdien, 23 jūlijs, 2024
Jaunākās ziņasTechnoloģijasVisas ziņas

Baltijas pirmie soļi mašīnmācīšanā

Mašīnmācība ir kļuvusi par populāru tendenci mūsdienu biznesa un vadības sistēmās, kas spēj atrisināt pārāk sarežģītus uzdevumus cilvēka prātam, bet ne mašīnmācīšanās algoritmam. Lai uzzinātu vairāk par risinājumiem, kas izstrādāti procesu optimizēšanai un paredzamo algoritmu izmantošanai, kuri palīdz efektīvi un pieejamu lēmumu pieņemšanā, apmeklējiet 8. Baltijas biznesa tehnoloģiju gadatirgu un konferenci RIGA COMM 2019, kas notiks 10. un 11. oktobrī Ķīpsalā.

“Ieviešot mašīnmācību un mākslīgā intelekta tehnoloģijas, ir svarīgi, lai uzņēmuma vadītāji apzinātos to piemērošanas jomu un potenciālu kā vienu no alternatīvām stratēģijas ieviešanā,” saka Emergn Machine Learning Lab vadītājs Aldis Ērglis. Viņš arī atzīmē, ka daudzi no Baltijā izstrādātajiem risinājumiem nav sabiedrībai zināmi, jo tie ir saistīti ar uzņēmuma procesu uzlabošanu.

 Tildes mašīntulkošanas risinājums Latvijas mežrūpniecības konkurētspējas uzlabošanai Latvijas mežrūpniecības uzņēmumi eksportē ~ 75% no saražotā, un pēdējos gados šis skaits palielinās. Daudzvalodu komunikācijas un dokumentācijas dēļ valodu tehnoloģiju uzņēmums Tilde ir izstrādājis specializētu mežsaimniecības nozares mašīntulku, kas efektīvāk un kvalitatīvāk tulko dažādus nozares tekstus no latviešu valodas uz angļu valodu un otrādi. Mašīnas tulks nespēj pilnībā aizstāt cilvēka darbu; tomēr sarežģītu un ilgstošu tekstu gadījumā tas var radīt augstas kvalitātes melnrakstu, tādējādi atvieglojot tulka darbu. Specializētais Tildes risinājums rada tekstus ar 10% augstāku kvalitāti nekā nespecializēto tulkošanas rīku radītie teksti. Tulkošanas rīks ir pieejams bez maksas ikvienam Tildes tīmekļa vietnē. 

 Igaunijā mākslīgais intelekts palīdz cilvēkiem ātrāk mācīties. Risinājuma Lingvist mērķis ir padarīt mācību procesu 10 reizes ātrāku. Pašlaik tā koncentrējas uz svešvalodu vārdu krājuma paplašināšanu. Mākslīgais intelekts atkārto veidu, kā cilvēka atmiņa glabā un aizmirst informāciju mācību procesā. Zināšanu kartēšanas tehnoloģija mēra studenta zināšanas pirms mācību procesa uzsākšanas. Mašīnmācīšanās algoritmi identificē, kuri vārdi studentam būtu jāpraktizē vairāk un kad ir laiks ieviest jaunus vārdus. Risinājums pielāgojas katra cilvēka pieredzei. Tet izmanto uz datiem balstītus risinājumus pakalpojumu uzlabošanai Uz datiem balstīti pakalpojumi ir viens no Tet galvenajiem attīstības virzieniem, uzņēmumam izmantojot algoritmus gan esošo pakalpojumu uzlabošanai, gan jaunu, novatorisku piedāvājumu radīšanai. Papildus plaši pazīstamajam mašīnmācīšanās risinājumam Anete - virtuālajam palīgam jeb chatbotam - uzņēmums tagad piedāvā arī mākslīgā intelekta risinājumu CLAARA. Tas ir tiešsaistes TV reklāmas un auditorijas analīzes rīks, kas reāllaikā reģistrē un apkopo TV kanālu reklāmas datus un auditorijas statistiku, tiklīdz tie tiek pārraidīti. Rīks apkopo datus, izmantojot video redzi. Tā kā, lai piedāvātu satura ieteikumus īsceļu filmu un īsceļu pirmizrāžu skatītājiem, Tet izmanto savu prognozēšanas rīku. RIGA COMM ir ikgadējs IT un biznesa pasākums, ko organizē Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1, kas paredzēts ražošanas un pakalpojumu nozares uzņēmējiem, visiem valdības institūciju un organizāciju vadības līmeņiem, kā arī profesionāļiem. Tā ir iespēja uzzināt par jaunākajiem digitālo pakalpojumu sniedzēju un produktu ražotāju piedāvājumiem Baltijā un citās valstīs, konsultēties ar zinošiem speciālistiem un kopā izvēlēties savai organizācijai piemērotākos risinājumus. Biļešu cena ir EUR 20, kas, tuvojoties pasākumam, pieaugs. 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *