pirmdien, 22 jūlijs, 2024
Jaunākās ziņasVideo

Video. Blokķēdes tehnoloģija un filmu industrija Ķīnā: bruģējot ceļu uz globālu tīmekļa multividi 3.0? (Eng)

Ķīna nesen ir pieņēmusi blokķēdes tehnoloģiju. Kamēr valdība ir paudusi bažas par kriptovalūtu izmantošanu un ir aizliegusi visu kriptovalūtu reklamēšanu, Ķīna 2018. gadā ieguva vairāk nekā 80% no Bitcoinus, un tagad tā ir lielākā kripto bankomātu ražotājvalsts eksportam visā pasaulē. Ķīniešu privātie uzņēmumi, piemēram, Baidu, Alibaba un Tencent (BAT), ir izstrādājuši savus blokķēdes risinājumus, citi neatkarīgi uzņēmumi, piemēram, NEO un TRON, ir izstrādājuši decentralizētus tīklus šo valdības pārvaldīto tiešsaistes gigantu aizsegā. Dažus no šiem notikumiem var tieši izmantot plašsaziņas līdzekļu un filmu jomā.
 
Balstoties uz Springera publicēto grāmatu Tiešsaistes filmu producēšana Ķīnā, izmantojot blokķēdi un viedos līgumus, kā arī jaunāko atjaunināto pētījumu, šajā sarunā tiks apskatīti šādi galvenie jautājumi: Kā šādas norises varētu mainīt filmu finansēšanas, ražošanas un izplatīšanas veidu Ķīnā? Kā šīs izmaiņas varēja ietekmēt radošās industrijas ārpus Ķīnas?
 
Par runātāju:
Patrice Poujol ir Honkongas pilsētas universitātes ACIM pētnieks un Lumière dibinātājs. Dr Poujol ir EnTech pētījumu eksperts un kino praktiķis. Viņam ir 8 gadu pieredze finanšu nozarē un filmu finansēšanā, kā arī 12 gadu pieredze kā radošam konsultantam un producentam filmu nozarē. 2018. gadā viņš ieguva pirmo doktora grādu visā pasaulē par blokķēdes tehnoloģijas integrāciju radošajā medijā (Honkongas pilsētas universitāte), veicot akadēmisku apmaiņu ar UCLA un piedaloties MEFTI organizētajā MEFTI programmā. Viņš ir Honkongas Interneta pārvaldības foruma (HKIGF) un EnTech sabiedriskās politikas pēcdoktorantūras pētnieku loceklis Lietišķās skaitļošanas un interaktīvo plašsaziņas līdzekļu centrā (ACIM - CityU). Viņa grāmatu Tiešsaistes filmu producēšana Ķīnā, izmantojot blokķēdi un viedos līgumus, Sprindžers publicēja 2019. gada martā.

Avots:  USC U.S.-China Institute 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *