otrdien, 28 maijs, 2024
Jaunākās ziņasTechnoloģijasVisas ziņas

Huawei: “2021. gadā ceram uz caurskatāmu un konstruktīvu tehnoloģiju nozares attīstību”

Informatīvais avots: Kripto.media

Atskatoties uz 2020. gadu, biznesā galvenokārt iezīmējas divas lielas tēmas – 5G attīstība un Covid-19 pandēmijas izraisītā krīze. Tie ir bijuši galvenie ietekmējošie faktori arī uzņēmumam Huawei, taču, par spīti izaicinājumiem, kompānija turpinājusi izaugsmi gan globālā, gan Latvijas līmenī. Huawei pārstāvji uzsver, ka šogad uzvarētāji bijuši tie, kas jau paguvuši sakārtot digitālo infrastruktūru, tādējādi viegli pielāgojoties jaunajiem apstākļiem. Šī tendence iezīmēsies arī tuvākajā nākotnē, un vienlaikus aizvien lielāku nozīmi iegūs tehnoloģiju un to izstrādes procesa caurspīdīgums un uzticība nozarē, sniedzot cerību, ka beidzot lēmumu pieņemšana vairāk tiks balstīta uz tehnisku faktoru analīzi nevis politiskiem jautājumiem.

2020. gads ir bijis izaicinājumiem pilns visās nozarēs, arī tehnoloģiju un telekomunikāciju jomā. “Pandēmijas iespaidā Huawei nācās saskarties ar dažādiem nopietniem izaicinājumiem gan loģistikas ziņā, gan organizatoriski, nodrošinot attālināta darba iespējas, vienlaikus saņemot spēcīgu spiedienu ASV valdības lēmumu dēļ,” stāsta Kenets Fredriksens, Huawei Centrālās un Ziemeļeiropas reģiona viceprezidents. “Par spīti grūtībām, mums šogad izdevies saglabāt fokusu uz mūsu galveno mērķi – mūsu pakalpojumu nodrošināšanu klientiem, turpinot stabilu izaugsmi. Šī gada pirmajos trīs ceturkšņos Huawei ieņēmumi sasnieguši 98,6 miljardus ASV dolāru – par 9,9 % vairāk nekā tādā pašā periodā pagājušajā gadā. Izdzīvot šos sarežģītos apstākļus uzņēmumam palīdzēja ilgtspējas stratēģija, kuras ietvaros mums bija gatavi dažādi mehānismi, kas palīdzēja uzturēt loģistikas procesu norisi, nodrošinot klientu digitālās infrastruktūras uzturēšanu un uzlabojot tīklu veiktspēju. Tā, manuprāt, ir galvenā mācība, ko šogad ieguvuši visi – stabila digitālā infrastruktūra ir pamats uzņēmuma veiksmīgai pastāvēšanai nākotnē.”

Kopumā uzņēmums 2020. gadā, par spīti sarežģījumiem, piedzīvojis izaugsmi gan pasaulē kopumā, gan Latvijā. “Huawei Latvijā darbojas jau vairāk nekā 12 gadus, un tieši klientu uzticība ļauj mūsu uzņēmumam augt vietējā tirgū,” dalās Rikijs Čens, Huawei vadītājs Baltijas valstīs. “Mēs sevi uztveram kā starptautisku, bet tomēr vietēju uzņēmumu, un aizvien aktīvāk atbalstām Latvijas izaugsmi. Piemēram, šogad, sākoties Covid-19 pandēmijai, Latvijā sniedzām atbalstu, sagādājot tādas pirmās nepieciešamības preces kā sejas maskas. Tāpat viena no mūsu prioritātēm ir sadarbība ar lielākajām valsts augstskolām, piedāvājot izcilākajiem IKT jomas studentiem dziļāk iepazīt tehnoloģiju nozari, ko šogad sākām veikt ar apmācību programmu “Seeds for the Future”. Arī turpmākajos gados mēs plānojam atbalstīt Latvijas sabiedrību un sniegt savu pienesumu tehnoloģijas jautājumu risināšanā, kā arī veicināt caurspīdīgu, skaidru komunikācijas veidošanu starp uzņēmumiem un sabiedrību, lai ļautu iepazīt Huawei ne tikai kā starptautisku, bet arī kā lokālu, uzticamu un spēcīgu uzņēmumu,” uzsver R. Čens.

Saistībā ar Latviju un 5G tīkla izveidi, Rikijs Čens uzsvēra, ka cer uz turpmāku konstruktīvu un pragmatisku sadarbību 2021. gadā. “Mēs ceram, ka nākotnē baumu laiks beigsies un beidzot visas diskusijas par Huawei 5G tehnoloģijām būs balstītas uz tehniskiem, nevis politiskiem argumentiem. Mēs esam aicinājuši vairākus Latvijas pārstāvjus ne tikai no valdības, bet arī no drošības nodrošināšanas institūcijām uz mūsu kiberdrošības centriem Anglijā, Vācijā un Briselē. Mums nav nekā slēpjama, tāpēc arī mēs piedāvājam ikvienai valstij pašiem pārbaudīt un testēt mūsu tehnoloģiju drošību, lai par to pārliecinātos un savā 5G tīklā izmantotu labākās tehnoloģijas,” izceļ Huawei vadītājs Baltijas valstīs.

“Mēs dzīvojam ļoti mainīgā pasaulē, kurā attīstība balstās uz caurspīdīguma un uzticības pamatiem,” tā uzsver Mika Laude, Huawei viceprezidents kiberdrošības un privātuma jautājumos. “Tās ir fundamentālas lietas, kas mainīs visu kiberdrošības un privātuma ekosistēmu Eiropā, un pie šādu principu ieviešanas nozarē šobrīd strādājam gan mēs, gan citi lielākie tehnoloģiju uzņēmumi. Tomēr uzticību iegūt nav vienkārši. Kamēr citi ražotāji pamet Eiropu, mēs šeit attīstām aizvien jaunas ražotnes – mūsu mikroshēmas tiek ražotas Somijā, antenas Zviedrijā, bāzes stacijas Francijā –, un, mūsuprāt, tas ir labs pamats uzticības būvēšanai, nodrošinot iekārtu ražošanu tepat Eiropas Savienībā. Kā tirgus līderis mēs saprotam, ka mēģinājumos uzbrukt kādām ES telekomunikāciju sistēmām mēs būtu galvenais hakeru un noziedznieku mērķis. Mūsu pienākums ir tādus draudus novērst, turoties visiem soli priekšā. Manuprāt, mēs jau esam uz pareizā ceļa – mēs iestājamies par caurspīdīgumu nozarē un ļaujam ikvienam ekspertam testēt mūsu pirmkodus un iekārtas, lai pārliecinātos par to drošību, un ceram, ka jau drīzumā arī citi nozares spēlētāji sekos mūsu paraugam,” iezīmē M. Laude.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *