otrdien, 28 maijs, 2024
Jaunākās ziņasTechnoloģijasVisas ziņas

Huawei 5G aprīkojums atbilst starptautiskam drošības standartam NESAS

Informatīvais avots: Kripto.media

Apliecinot Huawei 5G tīkla iekārtu drošumu un uzticamību, neatkarīgie starptautiskie eksperti paziņojuši par uzņēmuma aprīkojuma atbilstību vienotajam drošības standartam NESAS. Tas nozīmē, ka Huawei piedāvātais 5G bezvadu un galvenā tīkla aprīkojums (5G RAN gNodeB, 5G Core UDG, UDM, UNC, UPCF) un LTE eNodeB ir veiksmīgi izturējis testēšanu, ir izstrādāts saskaņā ar standarta vadlīnijām un pilnībā atbilst visām drošības prasībām.

Tīkla aprīkojuma drošības apliecināšanas shēma (NESAS) ir Globālās Mobilo komunikāciju sistēmu asociācijas (GSMA) un trešās paaudzes partnerības projekta (3GPP) iniciatīva, kas kopā ar pasaules lielākajiem operatoriem, pārdevējiem, nozares partneriem un regulatoriem par savu mērķi izvirzīja vienotu kiberdrošības testēšanas un sertifikācijas standartu attīstību Eiropā un pasaulē. GSMA biedri arī visi trīs Latvijas mobilie operatori.

NESAS ne tikai ietver tīkla aprīkojuma pārdevēja ar drošību saistītās attīstības un produkta dzīves cikla procesu brīvprātīgu auditu un akreditāciju, bet arī tīkla aprīkojuma drošības novērtējumu, ko veic kompetenta testēšanas laboratorija ar noteiktiem un standartizētiem drošības testiem, kas ļauj objektīvi izmērīt drošības līmeņus un veicināt uzlabojumus visā mobilo sakaru nozarē.

“NESAS ir modernākā pieeja mobilo sakaru tīkla un tā aprīkojuma drošības novērtēšanā, kas nodrošina standartizētu, objektīvu un uzticamu kiberdrošības novērtējumu. Atbilstība visaugstākajiem drošības standartiem vienmēr ir bijusi viena no Huawei galvenajām prioritātēm, un objektīvs ekspertu novērtējums dod papildu pārliecību par to arī visām ieinteresētajām pusēm – operatoriem, iekārtu pārdevējiem, valdības regulatoriem un lietojumprogrammu pakalpojumu sniedzējiem. Mēs atbalstām NESAS ieviešanu kā standarta drošības pārbaudi, un mudinām visu nozari kopīgi veicināt saskaņotāka mobilo sakaru tirgus attīstību,” sacīja Rikijs Čens, “Huawei Technologies” vadītājs Baltijā.

Vienotais drošības standarts NESAS, kas ir plaši pieņemts nozarē, nosaka aprīkojuma atbilstību noteiktām 5G tīkla drošības un uzticamības prasībām. Integrētais novērtēšanas process ļauj izvairīties no fragmentāriem novērtējumiem un no tiem izrietošajām izmaksām, vienlaikus uzlabojot drošības aizsardzības līmeņu pārredzamību, balstoties uz  redzamiem un izmērāmiem rezultātiem. NESAS ietver 20 novērtēšanas kategorijas, definējot drošības prasības un novērtējuma sistēmu 5G iekārtu izstrādei un produktu dzīves cikla procesiem. Papildus tiek izmantoti arī 3GPP definēti drošības pārbaudes gadījumi, lai novērtētu tīkla aprīkojuma drošību.

Kiberdroša tīkla un aprīkojuma nodrošināšana ir uzņēmuma Huawei, tā klientu, uzraudzības  iestāžu un citu ieinteresēto pušu kopīgs mērķis. Līdz ar pasaules digitalizāciju, uzticība kiberdrošībai ir kļuvusi par galveno globālo mērķi un izaicinājumu. Huawei uzskata, ka visefektīvākais veids, kā veidot uzticību tehnoloģijām digitālajā laikmetā, ir balstoties uz pārbaudāmiem faktiem, kas tiek noteikti pēc vienādiem standartiem. Tieši tādēļ uzņēmums atbalsta GSMA un 3GPP starptautiskā drošības novērtēšanas standarta izveidē un aicina nozari izmantot NESAS standartu, mazinot ar drošību saistītos izaicinājumus un riskus.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *