otrdien, 23 jūlijs, 2024
Jaunākās ziņasTechnoloģijasVisas ziņas

Īlona Maska bagātība ir lielāka nekā Horvātijas un Slovēnijas IKP kopā

Vai Jaunzēlandes IKP apmērā

Pagājušās nedēļas beigās, ņemot vērā Tesla akciju pieaugumu, būtiski palielinājās arī kompānijas vadītāja un galvenā akcionāra Īlona Maska (Elon Musk) bagātība: tā uzreiz pieauga par gandrīz 40 miljardiem un šobrīd ir 209 miljardi dolāru. Turklāt pagājušā gada sākumā tā bija gandrīz 10 reizes mazāka …

209 miljardi dolāru – tas ir Jaunzēlandes IKP līmenis (210 miljardi saskaņā ar Pasaules bankas 2019. gada datiem) vai vairāk nekā Horvātijas un Slovēnijas IKP kopā (tām uz abām ir 197 miljardi). Protams, samazinoties akciju vērtībai, samazināsies arī Maska bagātība, taču šobrīd vērtspapīri tiek tirgoti maksimālā līmenī par 880 ASV dolāriem. Un ņemot vērā to, ka kompānija šogad grasās sākt ražot hitu Cybertruck un “trako” Tesla Model S Plaid, kā arī oficiāli prezentēs savu vislētāko Model 2 – tas viss var vēl vairāk stimulēt investorus ieguldīt Tesla akcijās.

Par savas bagātības likteni Masks runāja jau 2018. gadā. Daļu viņš grasās tērēt Zemes aktuālo problēmu risināšanai, bet otru daļu – Marsa kolonizācijai un pirmās pilsētas celtniecībai uz tā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *