otrdien, 28 maijs, 2024
Jaunākās ziņasKripto

IOSCO prasa stingrāku kriptovalūtu regulējumu

Starptautiskā vērtspapīru komisija (IOSCO) aicina regulatorus visā pasaulē pastiprināt kriptovalūtas maiņas noteikumus un to pārbaudes metodes lietotājiem.

Šonedēļ IOSCO mudināja regulatorus būt uzmanīgākiem attiecībā uz kriptovalūtas maiņas regulēšanu un to, kā viņi pārbauda savus klientus. Organizācija apgalvo, ka tas samazinās naudas atmazgāšanas riskus.

Papildus stingrākai KYC politikai, asociācija arī aicināja regulatorus apsvērt iespēju ierobežot kripto aktīvu tirdzniecības platformu darbību ar starpniekiem, kas tirgojas savu klientu vārdā.

IOSCO arī vēlas, lai regulatori novērtētu, vai kriptovalūtu tirdzniecības platformu klienti saņem “pietiekamu informāciju par risku”. Pēc asociācijas domām, tas ne tikai aizsargās investorus, bet arī palīdzēs samazināt nelegālās operācijas, kas tiek veiktas kriptovalūtas biržās.

“Pašlaik nav iespējams sniegt precīzu risku, problēmu un vēlamo rezultātu sarakstu, un arī nav pareizi noteikt jaunus standartus vai prasības kriptovalūtu nozarei,” teikts IOSCO paziņojumā.

Asociācija arī izvirzīja jautājumu par kompensāciju ieguldītājiem par līdzekļiem, kas zaudēti biržas uzlaušanas vai bankrota rezultātā. IOSCO aicināja regulatorus vai nu ieviest kapitāla kontroli kriptovalūtu biržās, vai arī nodrošināt, ka pastāv apdrošināšanas fondi vai kompensācijas principi, kas jāievēro kriptovalūtu tirdzniecības platformām.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *