sestdien, 9 decembris, 2023
Jaunākās ziņasMūzikaVisas ziņas

Jūras spēku orķestris nāk klajā ar singlu un videoklipu dziesmai “Brīvības vārdā”

Jūras spēku orķestra grupa “Vairogs” ierakstījusi singlu un uzņēmusi  videoklipu dziesmai “Brīvības vārdā”, kas veltīts Latvijas armijas pirmā kara orķestra 102. gadadienai.

Dziesmas “Brīvības vārdā” mūzikas un teksta autors ir Jūras spēku orķestra grupas “Vairogs” mūziķis seržants Deniss Seimuškins (vokāls, taustiņinstrumenti). Dziesmu autors ieskaņojis kopā ar pārējiem grupas mūziķiem – bocmani Tomu Jansonu (bungas), kaprāli Vladislavu Kačenovski (basa ģitāra), kaprāli Jāni Narkevicu (vokāls, ģitāra) un kaprāli Edgaru Ermansonu (trompete).

Dziesma “Brīvības vārdā” radīta, iedvesmojoties no Nacionālo bruņoto spēku mācībām “Namejs” 2020. gada septembrī. Tās autors Deniss Seimuškins stāsta: “Mūsu grupas mūziķu aicinājums ir veidot patriotiskas, izglītojošas un audzinošas dziesmas, lai vairotu tautas mīlestību un uzticību savai valstij. Pēc 2020. gada kopīgajām mācībām nāca iedvesma sarakstīt uzmundrinošu dziesmu karavīriem un zemessargiem, kuri aktīvi pildīja mācību uzdevumus par spīti grūtībām un izaicinājumiem. Sarakstīju vārdus, akordus un ar ideju uzrunāju savus grupas biedrus. Radošā gaisotnē radās gan melodija, gan stils un rezultātā arī pati dziesma,” piebilst D.Seimuškins.

Jūras spēku orķestra priekšnieks kapteiņleitnants Uldis Locenieks uzsver: “Nozīmīga loma Latvijas muzikālās dzīves attīstībā vienmēr ir bijusi mūsu rietumkrasta pērlei Liepājai. Ne tikai kā Latvijas “roka galvaspilsētai” vai kā šūpulim vecākajam Baltijas valstu simfoniskajam orķestrim, bet šeit tika izveidota arī pirmā armijas Brīvprātīgo rotas muzikantu komanda.”  Nacionālo bruņoto spēku galvenais diriģents kapteinis Andis Karelis atzīmē: ”Esmu gandarīts par tiem mūziķiem, kas iesaistījās Latvijas armijā pirmās neatkarības periodā, par tiem, kuri prata muzicēt un arī radīt augstas kvalitātes mūziku toreiz. Mūsdienās Latvijas armijas mūziķu rīcībā ir daudz vairāk profesionālu mūzikas instrumentu, arī mūzikas žanru bagātība ir daudzveidīgāka, ko pierāda arī grupas “Vairogs” sniegums. Esmu jo īpaši lepns par ikvienu Latvijas armijas mūziķi, kurš ne vien izpilda, bet arī rada savu mūziku kā veltījumu mūsu Latvijai.” Video ieraksts tapis sadarbībā ar Starptautisko lidostu “Liepāja” un  filmēts arī karavīriem nozīmīgās atceres vietās Liepājā.

Jūras spēku orķestris dibināts 1995.gadā. Tā uzdevumos ietilpst Nacionālo bruņoto spēku un valsts protokola ceremoniju nodrošināšana, koncertdarbība Latvijā un ārvalstīs, defilē programmu iestudēšana, kā arī dažādu veidu ansambļu darbība, izglītojot un iepazīstinot skolu jaunatni ar armijas mūziķu ikdienas specifiku.

Latvijas armijas pirmais kara orķestris dibināts 1919. gada 6. februārī, kad jaunformējamo spēku komandieris kapteinis Ludvigs Bolšteins izdeva pavēli Nr.11, kurā brīvprātīgo 11. rotai uzdeva izveidot muzikantu komandu. Saskaņā ar šo pavēli Liepājā tika nodibināts pirmais Latvijas armijas kara orķestris. Tā vadītājs bija virsleitnants Pauls Struge.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *