otrdien, 23 jūlijs, 2024
Nekustamais īpašumsVisas ziņas

“Kaamos” jaunajam projektam Mežaparkā nosvinēti spāru svētki

Igaunijas nekustamā īpašuma attīstītāja „Kaamos“ jaunā dzīvojamo māju projekta „Moho Park“ Mežaparkā pirmajai ēkai atzīmēti spāru svētki. Divpadsmit stāvu nams Kokneses prospektā 2 ar 77 divu līdz četru istabu dzīvokļiem atbilst gandrīz nulles enerģijas prasībām, un pirmos mājokļus to īpašniekiem plānots nodot nākamā gada pavasarī. Līdzās notiek otras, gandrīz identiskas ēkas būvniecība, kuru iecerēts pabeigt nākamā gada vasarā. Tādējādi līdz 2023. gada beigām Mežaparkā taps 154 moderni un energoefektīvi skandināvu dizaina mājokļi, nodrošinot iespēju vairāk nekā 400 Rīgas iedzīvotājiem dzīvot galvaspilsētā dabas ielokā.

“Moho Park” (mo-ho – modern homes) dzīvokļu platība ir  no 36 līdz 170 kvadrātmetriem. To energoefektivitāti nodrošinās uz katra ēkas jumta izvietotie 30 saules paneļi, kuru saražotā elektroenerģija darbinās koplietošanas inženiersistēmas, siltās grīdas, logi ar trīskāršo stiklu, kā arī ventilācija ar rekuperāciju katrā dzīvoklī un iespēju to regulēt pašiem mājokļa iemītniekiem. Nav mazsvarīgi, ka šādu, energoefektīvu mājokļu pircējiem arvien vairāk banku sāk piedāvāt “zaļos” hipotekāros kredītus ar izdevīgākiem aizdevuma nosacījumiem.

“Neraugoties uz turbulenci būvniecības sektorā, esam spējuši sabalansēt savas darbības, lai mērķtiecīgi virzītos uz priekšu. Esam gandarīti, ka pieprasījums pēc šī projekta mājokļiem ir augsts, jo, esot vēl būvniecības stadijā, vairāk nekā puse no abu ēku dzīvokļiem ir jau ieguvuši savus īpašniekus,” informē “Kaamos” vadītājs Latvijā Guntars Cauna. Viņš norāda, ka jaunā Mežaparka apvidus, kur top arī “Moho Park” nami, šobrīd ir lielu un pozitīvu pārmaiņu priekšā, jo tuvāko piecu gadu laikā tur plānots būtiski uzlabot gan publisko infrastruktūru, gan attīstīt privātā sektora būvniecību.

Iedzīvotāju ērtībām katrā “Moho Park” ēkā būs pieejami divi lifti, elektroauto uzlāde, koplietošanas velosipēdu novietne, kā arī noliktavas pirmajā un otrajā stāvā. Visiem dzīvokļiem būs balkoni, savukārt augšējo stāvu jumta apartamentos – terases ar platību līdz 70 kvadrātmetriem, kur baudīt skatu uz Ķīšezeru un Mežaparku. Katrā mājoklī tiks ierīkoti arī ūdens un siltumenerģijas skaitītāji ar attālināto nolasīšanu, tādejādi ļaujot tā īpašniekiem norēķināties tikai par faktiski iztērētajiem energoresursiem.

Klimata pārmaiņu dēļ arī mūsu reģionā vasaras kļūst arvien karstākas, tāpēc dzīvokļu logiem, kuri ir vērsti uz dienvidiem, uzstādīti saules gaismu atstarojoši stikla paneļi, kas palīdz nodrošināt vēsāku iekštelpu klimatu karstajās vasaras dienās. Savukārt augšējo stāvu mājokļos plānots ierīkot gaisa dzesēšanas sistēmas.

“Moho Park” būvniecību veic Igaunijas izcelsmes būvniecības uzņēmums “Mitt&Perlebach”, kuram tas ir piektais un apjomīgākais līdz šim Rīgā īstenotais daudzdzīvokļu namu projekts.

“Latvijā daudzīvokļu ēku energoefektivitātei un to iekštelpu klimata kvalitātei līdz šim tikusi pievērsta mazāka uzmanība nekā, piemēram, Igaunijas tirgū, kas izriet arī no būvnormatīvu atšķirībām abās valstīs. Ar prieku varu teikt, ka ar šo projektu “Kaamos” ir spēris lielu soli uz priekšu modernu un energoefektīvu daudzdzīvokļu māju ieviešanā Rīgas tirgū,” norāda “Mitt&Perlebach valdes priekšsēdētājs Allan Mahkvei.

„Moho Park” ir otrais nekustamā īpašuma attīstītāja “Kaamos” īstenotais projekts Rīgā, kurā kopumā plānots ieguldīt 15 miljonus eiro. “Kaamos” ir 20 gadu pieredze dzīvokļu, biroja ēku, viesnīcu un citu objektu būvē, un mājokļu energoefektivitāte ir tā darbības fokusā, jo palīdz samazināt enerģijas patēriņu, ekspluatācijas izmaksas un CO2 emisijas, kā arī nodrošina lielāku īpašuma vērtību ilgtermiņā.

Par Kaamos grupu

Kaamos grupa ir Igaunijas kapitālsabiedrība, kas dibināta 2002. gadā un nodarbojas ar nekustamo īpašumu attīstīšanu, celtniecību, kokapstrādi, zaļo enerģiju, kā arī iegulda jaunuzņēmumos. Nekustamā īpašuma segmentā Kaamos grupa ir uzbūvējusi un pārvalda nomas platības 80 000 kvadrātmetru apmērā, ieskaitot 55 000 kvadrātmetru biroju platības un 25 000 kvadrātmetru Depo veikalu Tallinā. Grupas uzņēmumi darbojas Igaunijā, Latvijā un Baltkrievijā, kopumā nodarbinot vairāk nekā 350 darbiniekus. 2020. gadā kopējais grupas apgrozījums bija 78,5 miljoni eiro, aktīvi 206 miljoni eiro, bet pašu kapitāls – 117 miljoni eiro.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *