otrdien, 23 jūlijs, 2024
Jaunākās ziņasNekustamais īpašums

Kaamos nodevis ekspluatācijā 77 jaunus dzīvokļus Mežaparkā

Nekustamā īpašuma attīstītājs „Kaamos” nodevis ekspluatācijā pirmo projekta „Moho Park” divpadsmit stāvu ēku, kurā izbūvēti 77 divu līdz četru istabu skandināvu dizaina dzīvokļi ar balkoniem un plašām jumta terasēm. Jaunā gandrīz nulles enerģijas nama būvniecību Mirdzas Ķempes ielā 2A nodrošinājis uzņēmums “Mitt&Perlebach”, un tikpat kā visi dzīvokļi ir jau izpārdoti. Kopā ar otras, gandrīz identiskas ēkas izbūvi, projektā investēti aptuveni 15 miljoni eiro.

Projekta „Moho Park“ dzīvokļu platība ir no 36 līdz 170 kvadrātmetriem. Jauno mājokļu priekšrocības ir ne tikai ēkas atrašanās vieta dabas ielokā, kas ļauj baudīt Mežaparka apkārtni un tās piedāvātās atpūtas iespējas, bet arī dzīvokļu energoefektivitāte, modernie un ilgtspējīgie būvniecības risinājumi, plašie logi, veselīgais mikroklimats telpās, kā arī elektroauto uzlādes iespējas pagalma autostāvvietā.

„Esam gandarīti, ka rīdzinieku iecienītajā Mežaparkā varam piedāvāt energoefektīvus un komfortablus mājokļus, kas ir piemēroti gan ģimenēm ar bērniem, gan cilvēkiem, kuri pēc aktīvas darba dienas vēlas atgūt spēkus kvalitatīvā dzīves vidē un dabas tuvumā netālu no Rīgas centra,” norāda “Kaamos” vadītājs Latvijā Guntars Cauna.

Jaunajos ilgtspējīgās ēkas dzīvokļos ir zemgrīdas apkure ar iespēju individuāli regulēt gaisa temperatūru telpās, logi ar trīskāršo stiklu, kā arī iemītniekiem pašiem kontrolējamas ventilācijas iekārtas ar rekuperāciju, kas spēj nodrošināt zemākus komunālos maksājumus. Savukārt koplietošanas inženiersistēmas tiek darbinātas, pateicoties uz ēkas jumta izvietoto 30 saules paneļu saražotajai elektroenerģijai. Lai arī karstajās vasaras dienās būtu komfortabla gaisa temperatūra dzīvokļos, kuru logi ir vērsti uz dienvidiem, tajos uzstādīti saules gaismu atstarojoši stikla paneļi, bet augšējo stāvu mājokļos – gaisa dzesēšanas sistēmas.

Saskaņā ar SEB bankas rīcībā esošo informāciju, tuvojoties vasarai, klienti daudz aktīvāk sākuši interesēties par esošās dzīvesvietas maiņu un jauna mājokļa finansēšanas iespējām. “Salīdzinot šī gada pirmo ceturksni ar 2022. gada pēdējo ceturksni, redzam, ka pieprasījums pēc mājokļa kredītiem pēc neliela krituma ziemas sezonā pakāpeniski atgriežas – līgumu skaits ir gandrīz par 5% lielāks, bet finansējuma apjoms pieaudzis par 17%. Dzīvoklis kvalitatīvā un energotaupīgā ēkā ir kļuvis par pievilcīgu ilgtermiņa investīciju. Arī šī ziema un maksājumu pieaugums par komunālajiem pakalpojumiem veicinājis to, ka arvien vairāk iedzīvotāju pievērš uzmanību mājokļa uzturēšanas, siltumapgādes un elektroenerģijas izmaksām, tāpēc ir būtiski, lai pieprasījumam sekotu atbilstošs piedāvājums dzīvojamā fonda attīstībā,” stāsta SEB bankas Privātpersonu finansēšanas pārvaldes vadītājs Māris Opincāns.

Jau ziņots, ka līdzās pirmajai “Moho Park” ēkai top otrs, gandrīz identisks divpadsmit stāvu nams ar vēl 77 dzīvokļiem, kurus jauno mājokļu īpašnieku rīcībā plānots nodot jau šī gada rudenī. Kopumā projekta abās ēkās tiks izbūvēti 154 dzīvokļi, attīstītājam “Kaamos” ieguldot aptuveni 15 miljonus eiro.

Plašāka informācija par “Moho Park”: www.moho.lv

Par Kaamos grupu

Kaamos grupa ir Igaunijas kapitālsabiedrība, kas dibināta 2002. gadā un nodarbojas ar nekustamo īpašumu attīstīšanu, celtniecību, kokapstrādi, zaļo enerģiju, kā arī iegulda jaunuzņēmumos. Nekustamā īpašuma segmentā Kaamos grupa ir uzbūvējusi un pārvalda nomas platības 80 000 kvadrātmetru apmērā, ieskaitot 55 000 kvadrātmetru biroju platības un 25 000 kvadrātmetru Depo veikalu Tallinā. Grupas uzņēmumi darbojas Igaunijā, Latvijā un Baltkrievijā, kopumā nodarbinot vairāk nekā 350 darbiniekus. 2021. gada beigās grupas uzņēmumu aktīvu apjoms bija 247 miljoni eiro, pašu kapitāls – 139,9 miljoni eiro.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *