pirmdien, 27 maijs, 2024
BiržasJaunākās ziņasKriptoVisas ziņas

Kādēļ biržas izslēdz no saviem sarakstiem anonīmās kriptovalūtas

Pēc brāļu Vinklvosu pieteikuma noraidīšanas par bitkoina ETH palaišanu attieksme pret kriptovalūtām ir mazliet uzlabojusies. Tomēr to nevar teikt par tā dēvētajām anonīmajām monētām. Pret tādām valūtām valdības joprojām izturas daudz piesardzīgāk, nekā pret bitkoinu vai Ethereum.
Šis piesardzīgums nevarēja neietekmēt tādu kriptovalūtu pieņemšanas līmeni un cenu – kā, piemēram, Monero. Un nesen dažādas centralizētās biržas sāka delistingot monētu. Pavisam nesen platforma BitPay paziņoja, ka noņem Monero no listinga kripto biržā sakarā ar bažām par naudas atmazgāšanu un monētas anonīmo raksturu.
Neilgi pirms tam – septembrī – birža OKEx paziņoja, ka vairs nestrādās ar anonīmajām monētām. Tad trieciens trāpīja Monero, Dash un ZCash.
Šī tēma tagad tika karsti apspriesta jaunākajā iknedēļas izlaidumā Monero Talk – raidījumā, kas veltīts tāda paša nosaukuma kriptovalūtai. Šova vadītājs Duglass Tjumans uzdeva jautājumu par to, vai patiešām biržas delistingo šīs monētas anonimitātes līmeņa dēļ – vai arī tām vairāk uztrauc biežie atjauninājumi šo kriptovalūtu kodā?
Uz to atbildot, DV Trading atbilstības nodaļas analītiķis Džastins Erenhofers paziņoja, ka atjauninājumi “bija nenozīmīgi”, salīdzinot ar pārējiem uzdevumiem, kurus pilda šīs valūtas. Pēc viņa sacītā – biržas drīzāk vēlas “izdabāt regulatoriem, norobežojoties no kriptovalūtām, kuras neatbilst konkrētām caurskatāmības prasībām”.
Pēc tam Symas Corp tehniskais direktors Hovards Ču minēja, ka – lai gan pāris biržu ir izņēmušas šo kriptovalūtu – vēl ir par agru celt paniku. Galu galā tā ir nodrošināta vismaz 4-5 lielākajās kripto biržās.
Es domāju, ka viņi veica delistingu, līdz galam nenoskaidrojot situāciju. Tie ir mazliet netālredzīgi soļi. Un diezin vai ir vērts orientēties uz tādu biržu lēmumiem.
Mēs pārbaudījām informāciju, izmantojot platformu CoinMarketCap. Patiešām pietiek biržu, kuras atbalsta Monero. Piemēram – piecdesmit vispopulārākajos tirdzniecības pāros ir pamanāmas Binance, Huobi un HitBTC.
Vajadzētu pievērst uzmanību arī šī izlaiduma dalībnieka Džerto Grassi teiktajam. Kā saka analītiķis – Monero panākumi vispār nekādā veidā nav saistīti ar to, vai valdība ir vai nav gatava samierināties ar šīs monētas īpašībām.
Monero panākumi slēpjas tajā, ka monēta var būt reāli noderīga lietotājiem. Turklāt to viegli var samainīt decentralizētajās biržās.
Secinājums ir šāds: anonīmo kiptovalūtu delistingu no biržām eksperti uzskata par netālredzīgu lēmumu. Galu galā tādas monētas joprojām tirgo lielās platformas, tāpēc treideri droši vien pāries uz tām un tādējādi nostiprinās to pozīcijas. Turklāt anonīmās kriptovalūtas ir decentralizētajās biržās, tāpēc aizliegt to apriti diezin vai izdosies panākt.
Starp citu – kriptovalūtas deslistings var nopietni sadusmot kopienu. Nesen tā notika ar Poloniex, kas solīja tikt vaļā no DigiByte pēc Džastina Sana kritikas no DGB izveidotāja puses. Treideri to uzskata par atriebību un tagad raksta rakstiet dusmīgus postus un jokus zem gandrīz katra uzņēmuma tvīta.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *