sestdien, 9 decembris, 2023
Jaunākās ziņasKriptoVisas ziņas

Kāpēc miljardieri tic kriptovalūtu izaugsmei?

Maiks Novogracs, Džims Brejers un Tims Dreipers – viņi ir tikai daži no tiem, kas pārvalda miljardus tradicionālajos finanšu tirgos. Turklāt viņiem joprojām ir optimistisks noskaņojums arī saistībā ar kripto investīcijām ilgtermiņa perspektīvā. Kā viņiem izdodas saglabāt pozitīvismu pat pēc kripto tirgus straujā krituma par 85 procentiem?
Būtība slēpjas cikliskumā
Lielie investori pārsvarā samērā viegli tiek galā ar nopietniem jauno aktīvu kategoriju sabrukumiem vai zaudējumiem augsta riska ieguldījumos tajās pašās kriptovalūtās. Vismaz tāpēc, ka šīs sfēras saistītas ar mazu daļu viņu bagātību un portfeļu.
Tāpat kā nekustamo īpašumu tirgū un citās tradicionālajās nišās – bagātie investori var paturēt aktīvus un nekustamo īpašumu pat negaidītas tirgus krīzes vai “lāču” trenda rašanās gadījumā. Kamēr mazumtirdzniecības tirgotāji tamlīdzīgu trendu gadījumā cieš būtiskus zaudējumus, jo nespēj tikt galā ar vērtības samazināšanos par 80-90 procentiem. Viņi ir spiesti likvidēt aktīvus.
Iespējams – viens no galvenajiem lielo investoru optimisma faktoriem saistībā ar kriptovalūtām ir bitkoina vēsturiskie rādītāji. Pēdējo deviņu gadu laikā bitkoins ir pārcietis piecus burbuļa-sabrukuma-konsolidācijas-pieauguma ciklus, kuros dominējošā kriptovalūta kritās vidēji par 85 procentiem, un ikreiz pieauga līdz jauniem vēsturiskiem maksimumiem.
Kā raksta CCN – ja kā vēsturisko maksimumu pieņem kursu 19,5 tūkstošu dolāru apmērā – tad kritums par 85 procentiem atzīmējams 2950 dolāru apmērā. Būtībā jebkuram pieredzējušam investoram tamlīdzīgi cikli nav nekas negaidīts vai netipisks.
Bet kad gan gaidīt jaunu kriptovalūtu pieaugumu?
Izdarot secinājumus saskaņā ar vēsturi – pēc katra sabrukuma bitkoinam vajadzēja 67 nedēļas, lai sasniegtu kārtējo maksimumu. Tādējādi 67 nedēļas pēc kraha no maksimālās atzīmes sanāk 2019. gada otrajā ceturksnī. Protams – precīzas prognozes veikt nav iespējams, bet vēsturiskie dati var sniegt norādi. Galu galā – bitkons ir tirgus daļa, bet tirgi ir cikliski.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *