otrdien, 23 jūlijs, 2024
Jaunākās ziņasKriptoTechnoloģijasVisas ziņas

Kas ir Tor?

Daudziem interneta lietotājiem joprojām nav saprotams, kāpēc būtu nepieciešams izmantot Tor pārlūku. Lielākajai daļai pilnīgi pietiek ar piekļuvi jau zināmām interneta tīmekļa vietnēm un ne visi ir ieinteresēti interneta vides jauninājumos. Pēc būtības Tor pārlūks piedāvā lielisku iespēju apmeklēt jaunas tīmekļa vietnes un nodrošināt interneta lietotāju anonimitāti.

Tor pārlūka mērķis

Pirmām kārtām ir jānorāda, ka nevienam interneta lietotājam nav obligāti jāizmanto Tor pārlūks. Vienkāršai interneta lietošanai šāds rīks nav obligāts, taču tas var nodrošināt daudz privātākas pārlūkošanas iespējas.

Viens no galvenajiem Tor aspektiem ir iespēja pārlūkot internetu anonīmi. To noteikti novērtēs tie, kuriem rūp savu datu un darbību  privātums interneta vidē. Lietotāju privātums tiek nodrošināts, maršrutējot interneta trafiku caur vietējo tīklu, kas ir plašāk zināms kā Onion Router. Serveru tīkls slēpj lietotāju identitātes, maršrutējot interneta trafiku caur dažādiem serveriem, kodējot datus.

Lai izmantotu Onion Router tīklu, ir nepieciešams Tor pārlūks, ar kuru var piekļūt tā saucamajam slēptajam tīklam. Programmu var lejupielādēt bez maksas un to var pilnībā likumīgi izmantot Savienotajās Valstīs. Kā programma tiek izmantota, ir atkarīgs no paša lietotāja, tas arī attiecas uz standarta tīmekļa pārlūkiem.

Viens no Tor pārlūka mīnusiem ir samērā lēnā pārlūkošanas iespēja. Tas ir pilnībā saprotami, jo trafiks tiek maršrutēts caur dažādiem serveriem un līdz ar to pārlūka darbība ir lēnāka. Tomēr lietojot Tor pārlūku, nav nepieciešams veikt papildu konfigurāciju un šī tehnoloģija ir ikvienam ērti pieejama un lietojama. 

Tor lielākoties izmanto tie, kuriem ir būtisks informācijas privātums, un, kuri vēlas izbēgt reklāmdevēju nodrošinātās reklāmas vai interneta cenzūru. Ir jāatzīst, ka daļa no Tor pārlūka lietotāju bāzes izmanto slēpto tīklu nelegālām darbībām. Piekļuve dažādām tīmekļa vietnēm ir tikai daļa no Tor pārlūka pielietojuma iespējām, tāpat lietotāji var pārvaldīt tīmekļa vietnes, kuras ir pieejamas tikai Tor lietotājiem. Lai to darītu, nav nepieciešamas servera administrēšanas zināšanas, kā vienīgi Tor pārlūks.

Neskatoties uz dažādām Tor pārlūka labajām īpašībām, tas tomēr nav pats ideālākais risinājums. Lietotāju anonimitāte tiek nodrošināta tikai zināmā mērā, un Federālais Izmeklēšanas Birojs jebkurā brīdī var iegūt atļauju uzzināt nepieciešamo informāciju par Tor lietotājiem, ja ir radušās jebkādas aizdomas par viņu nelegālo darbību.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *