Kas patiesībā iegādāsies Irānas kriptovalūtu?

Irāna gatavojas laist klajā valdības atbalstītu kriptovalūtu.  Kā ziņots, sākotnēji tikai ar kriptovalūtu saistītās kompānijas veiks darījumus ar Irānas Centrālo Banku. Vēlāk tā tiks izmantota, lai padarītu ērtāku maksājumu veikšanu starp Irānu un citās valstīm par precēm un pakalpojumiem. Pagājušajā gadā Irāna tika izņemta no SWIFT tīkla, tas nozīmē, ka tai zūd efektīvas tirdzniecības iespējas. Atbildot uz to, Krievija un citas partnervalstis paziņoja, ka strādā pie SWIFT alternatīvas, izmantojot arī blokķēdes tehnoloģiju.

Irānas valuta

irānas kriptovalūtai mazāka vērtība nekā satoši pēc 87 gadiem

Irānas kriptovalūtai nav liela vērtība attiecībā pret ASV dolāru.

Irānas riāls pašlaik ir līdzvērtīgs 0,000024 ASV dolāriem. Lai iegādātos klēpjdatoru, ir nepieciešami 29 miljoni riālu. Tas ir, ja kāds varētu konvertēt jūsu riālus pret ASV dolāriem, protams.

Apskatīsim to visu tuvāk. Valsts atbalstīta kriptovalūta vairs neskaitās kriptovalūta. Jebkurā gadījumā, kriptovalūtai gan būs nepieciešama kāda veida vadības un kontroles struktūra. Vairākas valstis jau daudzus gadus apsver e-fiat valūtas ieviešanu, tomēr vairumam valstu nemaz nav stimula izveidot šādu sistēmu. Irāna uzskata, ka blokķēdes tehnoloģija palīdzēs tai nodrošināt turpmāku “izdzīvošanu”, nezaudējot savu suverenitāti un „tiesības” īstenot kodolieroču programmu. Kriptovalūtas tirgotājiem tokeni, protams, varētu palīdzēt veidot ienākumus. Atkarībā no tā, kā veiksies ar Irānas tokenu ieviešanu, varētu tik atvērts jauns tirgus. Tomēr rodas daži jautājumi attiecībā uz Irānas blokķēdes tehnoloģijas atbalstītu tokenu nodrošinājumu.

vai tie būs valsts atbalstīti tokeni terorisma veicināšanai?

Irānas kripto riāls varētu atgādināt Venecuēlas slikti pieņemto “petro” kriptovalūtu.

Pirmkārt, nav zināms, kā Rietumu valstis, piemēram, ASV, reaģēs uz kripto riāliem, ņemot vērā ASV attiecības ar Irānu. Vai tās sāks vainot Ethereum fondu vai ko citu, kas tiks uzskatīts par “atbildīgu”  (ņemot vērā to, ka viens no pirmajiem bija ERC-20 tokens)?

Ja tiks veicināta starptautiskā tirdzniecība, tad riāla vērtība varētu pieaugt. Tas nozīmē, ka kompānijas būs ieinteresētas Irānas kripto riālos. Irāna gan pati nav norādījusi, ka tokeni tūlītēji veicinās starptautisko tirdzniecību, bet, kā norāda Al-Jazeera, ļoti iespējams:

Ņemot vērā saikni starp Teherānas un Maskavas situāciju, un faktu, ka abas sankcionē ASV, nenoliedzami, tās izmantos blokķēdes tehnoloģiju, lai pārvarētu finansiālos ierobežojumus.

Irānas plānos ir izveidot savu suverēno digitālo valūtu, lai apietu sankcijas un realizētu tirdzniecību ar citām valstīm tāpat, kā Saūda Arābija un Apvienotie Arābu Emirāti, kas nesen laida apritē kopīgu kriptovalūtu.kādi būs darījumi ar kripto riālu?

Pēc pašreizējā valūtas maiņas kursa 1 riāls nav pat līdzvērtīgs 1 satoši (0,00000001 BTC), kas ir zemākā iespējamā vērtība bitkoinu galvenajā ķēdē. (Viens dolārs ir aptuveni 29,000 satoši).  Daudzās platformās ir mainīga satoši vērtība, taču viszemākā pārsūtāmā vienība galvenajā ķēdē ir viens satoši plus transakcijas maksa. Vidējā transakcijas maksa bitkoinu tīklā ir 22 centi. Bitkoinu tīkls būtu mazāk nekā pieņemams kripto riāla sistēmai, vismaz sākotnēji. Kripto riālam būtu jābūt savam tīklam, ko atbalstītu centrālā banka. Vai, visdrīzāk sistēmu būtu jāveido uz Ethereum vai cita tokenizēta tīkla. Tas, protams, potenciāli var radīt problēmas šo tīklu izstrādātājiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *