otrdien, 28 maijs, 2024
Jaunākās ziņasKriptoVisas ziņas

Kriptovalūta 2019. gadā visvairāk apspriesta jauno uzņēmēju vidū

Izrādās, ka pēdējā laikā visvairāk par kriptovalūtu ir sprieduši jauno uzņēmumu dibinātāji un to darbinieki. Šāda versija ir izteikta ikgada “First Round Capital” ziņojumā par jaunajiem uzņēmumiem un to darbniniekiem.

Vislielākā interese jauno uzņēmēju vidū ir bijusi arī par mākslīgo intelektu/mašīnmācību un virtuālo realitāti.

Jauno uzņēmumu īpašnieki gan uzskata, ka pārlieku lielais optimisms par kriptovalūtu ir samērā attālināts no patiesās realitātes par šo digitālo naudas līdzekli.

“First Round Capital” ir tikko publicējis gada pārskatu par jauno uzņēmēju biznesa vērtībām un redzējumu. Šāda veida pārskats jau tiek gatavots kopš 2015. gada un nu jau kļuvusi par “First Round Capital” izdevuma tradīciju.

Lai sagatavotu pārskatu par jaunajiem uzņēmumiem, 950 jauno uzņēmumu dibinātājiem un to darbiniekiem tika lūgts izteikt savu viedokli par daudzām tēmām, kuras ir bijušas būtiskas uzņēmējdarbībā 2019. gadā. Viens no jautājumiem bija par visapspriestāko un vairāk runāto tendenci pēdējā gada laikā.

Kā liecina aptaujas rezultāti, visvairāk apspriestā tēma ir saistīta ar kriptovalūtu jauno uzņēmēju vidū. Kopumā 56.2 procentu jauno uzņēmēju un 44.9 procenti jauno uzņēmumu darbinieki bija norādījuši,ka par kriptovalūtu ir apspriests pārlieku daudz.

Aptaujas rezultāti arī norāda, ka visvairāk jaunie uzņēmēji interesējas par mākslīgo inteleku/mašīnmācīšanos un virtuālo realitāti. Aptuveni 40 procenti jauno uzņēmumu dibinātāji un 19,8 procenti jauno uzņēmumu darbinieki izteicās, ka mākslīgajam intelektam ir pievērsta pārlieku liela interese. Savukārt 26,6% jauno uzņēmumu dibinātāji un 19,4% darbinieki norādīja, ka virtuālā realitāte ir izraisījusi pārlieku lielu interesi.

Šis ir piektais gads, kad “First Round Capital” izdevums ir sagatavojis šāda veida ziņojumu par jaunajiem uzņēmumiem. Iepriekšējos izdevumos netika apspriesta tēma par to, vai kriptovalūtai tiek piešķirta pārāk liela uzmanība.

Jānorāda, ka aptaujas jautājumu formulējums un veids arī zināma mērā ietekmēja atbildes. Respondentiem netika dota iespēja brīvi sniegt savas atbildes, bet gan izvēlēties trīs jomas, kurām ir piešķirta pārāk liela uzmanība.

2017. gadā kopumā 48,5 procenti no 860 jauno uzņēmumu dibinātājiem izteicās, ka, viņuprāt, tehnoloģijai, kuru pārstāv kriptovalūtas pasaule, tiek pievērsta pārlieku liela uzmanība. Taču nākošajā gadā kā iespējamie atbilžu varianti netika norādīta ne blokķēdes tehnoloģija, ne bitkoini vai kriptovalūta kopumā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *