sestdien, 9 decembris, 2023
Jaunākās ziņasKriptoVisas ziņas

Kurās valstīs ir visaugstākais pieprasījums pēc bitkoiniem?

Darījumu statistika tirdzniecības platformā LocalBitcoins var atklāt ļoti daudzus interesantus faktus. Atgādinām – LocalBitcoins ir vispopulārākā p2p platforma kriptovalūta maiņai pret fiat – proti, tāda, kur lietotāji mijiedarbojas bez tādiem starpniekiem – kā biržas. Serviss darbojas 249 pasaules valstīs. Šogad platformas darījumu vidējais apjoms nedēļā sasniedza 8988 BTC.

Tālāk sniegti tirdzniecības analīzes rezultāti no 46 valstīm periodā no 2017.g. 1. janvāra līdz 2019. gada 1. oktobrim

Bitkoins – glābiņš krīzes laikā

Iepriekš minētajā laika periodā darījumu summa ar bitkonu sasniedza 1,6 miljonus BTC. Krievija kļuvusi par lielāko LocalBitcoins tirgu – tur veikti 24,3 procenti visu tirdzniecības operāciju. Otro un trešo vietu ieņēma ASV un Ķīna ar attiecīgi 17,8 un 13,1 procentu apjomu.

Valstu Top pēc darījumu apjoma bitkoinos no 2017. gada. Avots: CryptoSlate

Valstu Top 10 pēc darījumu apjoma LocalBitcoins izskatās šādi:

  1. Krievija – 386 tūkstoši BTC;
  2. ASV – 282 tūkstoši BTC;
  3. Ķīna – 208 tūkstoši BTC;
  4. Lielbritānija – 155 tūkstoši BTC;
  5. Nigērija – 101 tūkstotis BTC;
  6. Venecuēla – 99 tūkstoši BTC;
  7. Kolumbija – 40 tūkstoši BTC;
  8. Austrālija – 40 tūkstoši BTC;
  9. Indija – 28 tūkstoši BTC;
  10. DĀR – 23 tūkstoši BTC.

Tālāk sniegta diagramma pēc monētu daudzuma uz 100 tūkstošiem valsts iedzīvotāju. Šeit pirmajā vietā ir Venecuēla, kuras ekonomika nopietni cieš jau kopš 2010. gada. Iepriekš minētajai iedzīvotāju daļai sanāk 317 BTC – tas ir visaugstākais rādītājs starp visām valstīm. Viens no iemesliem slēpjas straujajā vietējās ekonomikas inflācijas tempā – vairāk nekā 10 miljoni procentu.

Proti, iedzīvotāji cenšas saglabāt savus līdzekļus un pārskaita vērtību zaudējušo nacionālo valūtu bitkoinos un citās monētās. Ņemot vērā tās krišanās tempu, shēma patiešām ir pareiza.

Turklāt Venecuēlas iedzīvotājiem nav ekonomiskās brīvības. Valstī tiek realizēta autoritatīva politika saistībā ar tirgiem un biznesu, tostarp pati sistēma iegrimusi korupcijā, un no ārpuses to “piebeidz” ar sankcijām. Tā fonā pat visaugstākā bitkoina volatilitāte nemaz nešķiet tik liela problēma. Var pat prognozēt, ka šogad daži īpaši uzņēmīgi venecuēlieši ir spējuši nopelnīt uz galvenās kriptovalūtas pieauguma rēķina.

Vēl viens rādītājs – investīciju daļa kripto attiecībā pret vidēji statistiskā pilsoņa ienākumiem. Tālāk diagrammā parādīta iegādāto monētu daudzuma attiecība pret valsts IKP uz vienu iedzīvotāju. Pirmo vietu atkal ieņem Venecuēla, otrajā un trešajā vietā ierindojās attiecīgi Krievija un Nigērija.

Milzīgs skaits aktīvo interneta lietotāju Venecuēlā arī izvēlas iegādāties bitkoinu. Tālāk parādīta interneta izplatīšanās attiecība valstī pret iegādāto monētu daudzumu uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju. Šai gadījumā ar augstiem rādītājiem izceļas arī Krievija, Jaunzēlande, Lielbritānija, Norvēģija un Apvienotie Arābu Emirāti.

Rezultātā Krievija ir viens no lielākajiem bitkoina tirgiem. Un tas, neraugoties uz regulējuma trūkumu likumdošanas aktu veidā. Starp citu – pieņemt likumu par digitālajiem finanšu aktīviem līdz 1. novembrim – kā to augustā uzdeva Dmitrijs Medvedevs – Valsts dome, visticamāk, nepaspēs. Tāpēc ideja kārtējo reizi tiek atlikta.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *