otrdien, 23 jūlijs, 2024
Jaunākās ziņasTechnoloģijasVisas ziņas

Latvijas pirmizrādi piedzīvo Audi pieprasītākais modelis – atjaunotais Audi Q5

Informatīvais avots: Kripto.media

Šodien, 24. novembrī, Audi Latvijas klientus virtuāli iepazīstina ar vienu no Latvijas un citu Eiropas valstu tirgū pieprasītākajiem SUV premium modeļiem vidēja izmēra segmentā – modernizēto Audi Q5. Jaunais apvidus automobilis pieejams trīs dzinēju versijās un tā sākuma cena ir 45 500 eiro.

“Mūsu klienti arvien novērtē izcilu veiktspēju, augstākās klases dizainu un jaunākās tehnoloģijas.  Tieši tādēļ Q5 jau gadiem ir mūsu klientu pieprasītāko modeļu vidū, ko vienlīdz atzīst gan ģimenes cilvēki un garāku pārbraucienu piekritēji, gan arī sportiska rakstura braucēji. Aicinu interesentus jauno Q5 iepazīt virtuāli. Taču, ja ir interese izmantot Audi Q5 iepazīšanās piedāvājumu ierobežotā daudzumā, mēs nodrošināsim drošu bezkontakta testa braucienu,” skaidro Ilgvars Ļubka, Audi zīmola vadītājs Latvijā un Lietuvā.

Izmēģini droši: bezkontakta testa brauciens

Lai pirmā tikšanās jeb testa brauciens pirms automobiļa iegādes būtu drošs, Audi Latvijā piedāvā bezkontakta testa braucienu. Viss, sākot no automašīnu atslēgu nodošanas līdz testa braucienam, nodrošināts bezkontakta režīmā. Tehnisko un citu aktuālo informāciju par automobili dīleru centru Moller Auto Rīga un Moller Auto Lidosta konsultanti klientam sniedz telefoniski, savukārt plašāka informācija pieejama tiešsaistes vidē.

Pasaulē pirmā: digitālā OLED tehnoloģija Audi Q5 aizmugurējos lukturos

Modernizētajā Q5 pirmo reizi pieejama nākamās paaudzes OLED apgaismes tehnoloģija. OLED ir efektīvas organiskās gaismas diodes, kas rada viendabīgu gaismu. Pasūtot Q5, klienti var izvēlēties no trīs aizmugurējo lukturu apgaismes veidiem, no kuriem katram ir savs īpašais dizains. Pārslēdzot Audi Drive Select režīmu uz Dynamic, gaismas iegūst vēl vienu veidu. OLED aizmugurējo lukturu grupa aprīkota arī ar tuvuma noteikšanas sistēmu – ja kāds pietuvojas stāvošam Q5 no aizmugures mazāk nekā divu metru attālumā, iedegas viss OLED segments. Kad Q5 uzsāk kustību, tas atgriežas pie sākotnējā apgaismes veida.

Eksterjera dizains: Audi Q dizaina koncepts kļuvis vēl atšķirīgāks

Spēcīgā Q identitāte raksturo Audi Q5 eksterjeru ar tā jaudu, izturību un drošību. Veicot eksterjera atjauninājumu, Audi dizaineri vēl vairāk izcēluši šo izskatu ar vairākām jaunām detaļām. Astoņstūra Singleframe radiatora reste tagad ir “seklāka” un šķiet platāka nekā iepriekš. LED priekšējo lukturu augšējā daļā ir jauns elements dienas gaitas lukturiem. Skatoties no sāniem, Q5 tagad ieguvis vieglāku izskatu ar lielāku klīrensu, pateicoties pārveidotajiem sliekšņiem.

Interjera dizains: pirmklasīga kvalitāte

Uzsvars uz horizontālo interjera dizainu rada plašuma un viegluma sajūtu salonā. Apdares elegantais plūdums atdala instrumentu paneļa apakšējo un augšējo daļu, centrālo daļu veidojot jaunajam MMI skārienjutīgajam ekrānam ar akustisko atbildes reakciju. Iepriekš centrālajā konsolē esošā rotējošā spiedpoga vairs netiek izmantota, tā vietā tagad atrodas mantu uzglabāšanas nodalījums.

Ietilpīgs un mainīgs: izmērs un interjera plašums

Atjauninātā Audi Q5 garums ir 4,68 metri, kas ir par 19 milimetriem vairāk nekā iepriekšējam modelim – galvenokārt tas ir, pateicoties lielākiem bamperiem. 2,82 metru garenbāze nodrošina ietilpīgas interjera proporcijas. Audi bīdāmais aizmugurējais sēdeklis ar regulējamu atzveltni pieejams papildu aprīkojumā. Bagāžas nodalījuma ietilpība atkarībā no krēslu izkārtojuma ir no 550 līdz 1550 litriem. Pateicoties īpaši piemeklētajai materiālu kombinācijai, Q5 ir viena no vieglākajām virsbūvēm šajā segmentā. Savukārt uzlabotā aeroakustika nodrošina pirmšķirīgi klusu interjeru.

Vadība, informācija un izklaide un Audi Connect: izcila savienojamība

Uzlabotā Audi Q5 jaunās vadības sistēmas pamatā ir jauna galvenā platforma – trešās paaudzes modulārā informācijas un izklaides platforma (MIB 3), kuras apstrādes jauda ir desmit reizes lielāka nekā iepriekšējā modelī. Tās pamatā ir tradicionāls instrumentu panelis ar centrālo informācijas sistēmu. Bagātīgākajā komplektācijā tiek piedāvāts Audi Virtual Cockpit Plus – augstākās izšķirtspējas 12,3 collu digitālais displejs. Centrālais 10,1 collu lielais MMI skārienjutīgais ekrāns ir Q5 standarta aprīkojumā.

Audi Connect tiešsaistes pakalpojumi pietuvina Audi Q5 interneta un satiksmes infrastruktūrai. Navigācijas sistēma piedāvā augstas izšķirtspējas satelīta attēlus no Google Earth, informāciju par satiksmes plūsmu un satiksmes prognozēm. Aplikācija myAudi savieno lietotāja viedtālruni ar automobili. Plašo personīgo uzstādījumu klāstu – sākot no biežāk izmantotajiem navigācijas galamērķiem un beidzot ar sēdēšanas pozīciju un gaisa kondicionēšanas sistēmas uzstādījumiem, iespējams saglabāt sešos lietotāju profilos. Šie dati tiek glabāti myAudi klienta portālā mākonī, kur tie ir pieejami katram autorizētam lietotājam jebkurā atbilstoši aprīkotā Audi.

Piedziņa: jaudīga veiktspēja

Atjaunotais Audi Q5 pieejams ar vienu TFSI  un diviem TDI dzinējiem – 2,0 litru četru cilindru benzīna dzinējs rada 265 ZS jaudu un 370 Nm griezes momentu, no 0 līdz 100 km/h ieskrienoties 6,1 sekundē, bet maksimālais ātrums ir 240 km/h.  Savukārt 40 TDI quattro 2,0 litru četru cilindru dīzeļdzinējs rada 204 ZS jaudu, attīsta 400 Nm griezes momentu un no 0 līdz 100 km/h ieskrienas 7,6 sekundēs. 40 TDI quattro maksimālais ātrums ir 222 km/h. Jaudīgā 50 TDI quattro 3,0 litru sešu cilindru dīzeļdzinējs spēj radīt līdz pat 286 ZS lielu jaudu un attīstīt iespaidīgu 620 Nm griezes momentu.

45 TFSI quattro  un 40 TDI quattro pieejami divās versijās – ar septiņu ātrumu manuālo pārnesumkārbu un S tronic pārnesumkārbu, bet 50 TDI quattro ar astoņu ātrumu manuālo pārnesumkārbu un Tiptronic pārnesumkārbu.

Balstiekārta: komforts un izveicība

Gan sportiska, gan komfortabla – izcili līdzsvarotā balstiekārta viennozīmīgi ir Audi Q5 stiprā puse. Daudzposmu balstiekārta automobiļa priekšā un aizmugurē ir viegla, tādējādi uzlabojot ne tikai vadāmību, bet arī efektivitāti. Q5 klienti var izvēlēties starp četriem uzstādījumiem. Sporta balstiekārta piedāvā alternatīvu standarta balstiekārtai. Standarta balstiekārta ar tērauda atsperēm arī pieejama ar amortizācijas kontroli un sniedz plašas izvēles iespējas starp komfortu un dinamiku. Tāpat kā amortizācijas kontrole, arī adaptīvā pneimatiskā balstiekārta var mainīt virsbūves klīrensu piecos posmos. Audi Q5 standarta aprīkojumā tiek piedāvāts ar 17 collu vieglmetāla diskiem. Advanced un S line aprīkojumā piedāvāti 18 collu diski, bet Audi Sport piedāvā arī 19, 20 un 21 collu disku dizainus.

Vadītāja asistentu sistēmas: drošības un komforta progress

Uzlabotais Q5 aprīkots arī ar daudzpusīgām asistentu sistēmām. Audi Pre Sense City sistēma iekļauta standarta aprīkojumā un tā palīdz izvairīties no sadursmēm vai mazināt šādu sadursmju sekas. Savukārt papildu komplektācijā pieejamās Turn Assist, Collision Avoidance Assist un Exit Warning sistēmas uzlabo kopējo braukšanas drošību. Adaptive Cruise Assist atbrīvo vadītāju no nepieciešamības ilgu laika periodu spiest akseleratora pedāli, bremzes vai veikt joslas saglabāšanas manevrus, bet Predictive Efficiency Assist palīdz nodrošināt ekonomisku braukšanas stilu, samazinot degvielas patēriņu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *