otrdien, 28 maijs, 2024
Jaunākās ziņasTechnoloģijasVisas ziņas

LG pētījums: 10% aptaujāto atzīst, ka arvien vairāk izmanto straumēšanas platformas

Informatīvais avots: Kripto.media

LG Electronics jaunākajā pētījumā* noskaidrots, ka Latvijā par 10% pieaudzis satura patēriņš dažādās straumēšanas platformās – Netflix, Youtube, Shortcut un Go3. 47% no aptaujas dalībniekiem atzina, ka viņu televīzijas skatīšanās paradumi šogad nav būtiski mainījušies, kamēr 10% minēja, ka televīziju skatās ievērojami mazāk nekā iepriekš.

Lēno, taču pakāpeniski augošo straumēšanas platformu skatītāju skaitu var skaidrot ar to, ka tas pārsvarā ir maksas pakalpojums. Aptaujā noskaidrotie dati arī liecina, ka straumēšanas platformu piedāvātos pakalpojumus biežāk izmanto cilvēki, kuru ienākumi mēnesī pārsniedz 1000 eiro.

Saturu straumēšanas platformās visvairāk skatās jaunākās paaudzes pārstāvji jeb cilvēki vecumā līdz 30 gadiem, kas ir 18% no aptaujas dalībniekiem. Savukārt tradicionālajai televīzijai priekšroku dod vecākās paaudzes pārstāvji vecumā pēc 50 gadiem. Latvijā saturu televīziju straumēšanas platformās vairāk patērē vīrieši, savukārt tradicionālajā televīzijā – sievietes.

Pētījumā tika arī noskaidrots, ka 22% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 20 līdz 29 gadiem televīziju vispār neskatās, jo labprātāk izvēlas skatīties digitālo saturu, kuru patērē savos datoros un mobilajos tālruņos.

*LG Electronics sadarbībā ar OMG Latvia pētījumu internetā veica 2020. gada novembrī, un tajā piedalījās 833 Latvijas iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 74 gadiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *