otrdien, 23 jūlijs, 2024
Jaunākās ziņasMainingsVisas ziņas

Maineri ieguvuši 90 procentus visu Monero monētu. Kas tālāk?

Neraugoties uz “lāču” tirgu – gandrīz visa gada laikā anonīmā monēta Monero XMR notur pozīcijas, pateicoties lielajam pieprasījumam starp ilgtermiņa investoriem. Saskaņā ar MoneroBlocks.info datiem – maineri jau ir ieguvuši 16,65 miljonus monētu, kaut gan pēc projekta whitepaper kopējā piedāvājuma limits būs 18,4 miljoni XMR. Pilna emisija noslēgsies aptuveni 2022. gada maijā.

Pēc tam sāksies piedāvājuma nākamais posms. Tajā tirgū tiks izmestas 0,3 XMR minūtē, bet piedāvājuma apjoma limita nebūs. Whitepaper šo robežu sauc par “astes emisiju”. Saskaņā ar dokumenta informāciju – kamēr netiks aktivizēts tās posms, atlīdzība par katru iegūto bloku Monero samazināsies. Šobrīd rādītājs ir 3,44 XMR. 2022. gadā atlīdzībai provizoriski jāsamazinās līdz 0,6 XMR par katru iegūto bloku, bet zemāk jau nenolaidīsies.

Svarīgs posms Monero?

Monero atbalstītāji svēti tic, ka “astes emisija” padara viņu blockchain pievilcīgāku maininga kopienai, jo stimulē turpmāko peļņas gūšanu pat pēc simtprocentīgas emisijas sasniegšanas. Turklāt pastāv viedoklis, ka nepārtraukta stimulēšana padarīs blockchain Monero drošāku ilgtermiņa perspektīvā.

Kā raksta NewsBTC – visas šīs idejas izstrādātājiem nākušas prātā bitkoina ierobežojumu fonā, kura emisija arī apstāsies pie 21 miljona BTC. Šobrīd viena no galvenajām vadošās decentralizētās monētas blockchain problēmām ir diezgan augstā maineru atlīdzība par bloku un tīkla drošības un darbības atbalsts.

Tomēr arī bitkoina atlīdzība ir ieprogrammēta samazināties – turklāt jau tuvākajā laikā. Līdz 2040. gadam tiks iegūti 99,8 procenti visa BTC piedāvājuma, bet atlikušajiem 0,2 procentiem būs nepieciešami vēl simts gadi. Tādējādi bitkoinam būs jāpaļaujas uz komisijas maksām par transakcijām blockchain, lai saglabātu savu drošību.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *