otrdien, 28 maijs, 2024
Jaunākās ziņasMainingsVisas ziņas

Mediji: ASV gatavo sankcijas pret bitkoinu mainingu Irānā

ASV varas iestādes plāno uzlikt sankcijas bitkoinu ieguvei Irānā. Par to paziņojusi informācijas aģentūras Al-Fars, atsaucoties uz Saidu Zarandi, kurs ieņem Irānas rūpniecības, tirdzniecības un sagādes ministra palīga amatu.
Saskaņā ar ierēdņa teikto – ASV kongress izskata maineru darbības ierobežošanas variantus Islāma Republikas teritorijā, jo Vašingtonā ir pārliecināti, ka Teherāna var izmantot kriptovalūtu sankciju apiešanai.
Iepriekš Amerikas vadības spiediena rezultātā daudzas kriptovalūtu biržas pārtrauca sniegt pakalpojumus Irānas treideriem.
Atbildot uz jautājumu par blockchain industrijas regulēšanu valstī – ministra palīgs paziņoja, ka pašreiz valdība risina sarunas ar Centrālo banku, lai paātrinātu normatīvi tiesiskās bāzes ieviešanu tokenu turētājiem.
Atzīmēsim, ka šī gada janvārī Islāma Republikas Centrālā banka paziņoja par valsts kriptovalūtas laišanu klajā, lai ar to finansētu starptautiskās operācijas, apejot Amerikas sankcijas.
Tomēr līdz pat šim digitālā valūta tā arī nav prezentēta, bet valsts varas institūcijas paralēli sākušas pastiprināt spiedienu uz maineriem, baidoties, ka maininga pūlu enerģijas patēriņš var izraisīt Irānas stratēģisko uzņēmumu elektrības apgādes traucējumus.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *