otrdien, 28 maijs, 2024
Jaunākās ziņasTechnoloģijasVisas ziņas

Ne viss, ko sauc par 5G, arī ir 5G

5G internets tikai sāk savu attīstību. Daudzās valstīs 5G tuvākajos gados tā arī netiks ieviests, bet tur, kur tādi tīkli jau ir – ne vienmēr tie ir ātrāki par 4G tīkliem.

Ir arī citas nianses – sākot ar to, ka liels skaits iPhone lietotāju ASV uzskata, ka viņu aparāti atbalsta 5G. Tostarp vajadzētu atcerēties par diapazoniem mmWave un sub-6GHz. Pirmajā gadījumā ir lielāks datu pārraides ātrums, bet otrajā – plašāks pārklājums.

Google lēma, ka pircējiem ir jāzina viņu viedtālrunim pievienotā tīkla veids, taču šķiet, ka meklēšanas giganta variants daudziem tikai jauc prātu. Saskaņā ar dokumentiem – Android 11 kompānija ir izdomājusi jaunu pievienojamā tīkla tipa attēlošanas variantu. Aizmirstot par 3G un vecākiem formātiem – tiks parādīts tālāk minētais:

  • LTE
  • LTE+ – LTE ar nesēju agregāciju
  • 5Ge – Advanced Pro LTE
  • 5G – 5G diapazonā sub-6GHz
  • 5G+ – 5G diapazonā mmWave

Īpaši šeit izceļas 5Ge – pieslēguma veids, kam ir visai nosacīta saistība ar 5G. Tas zināms arī ar nosaukumiem 4.5G, 4.9G un Pre-5G. Apzīmējumu 5Ge iepriekš lietoja AT&T – par ko tika kritizēts. Pēc visa spriežot – tagad tā būs normāla prakse, lai gan ir cerība, ka 5Ge ikonu redzēs tikai attiecīgie AT&T lietotāji.  

Avots: Developer

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *