Ne viss, ko sauc par 5G, arī ir 5G

5G internets tikai sāk savu attīstību. Daudzās valstīs 5G tuvākajos gados tā arī netiks ieviests, bet tur, kur tādi tīkli jau ir – ne vienmēr tie ir ātrāki par 4G tīkliem.

Ir arī citas nianses – sākot ar to, ka liels skaits iPhone lietotāju ASV uzskata, ka viņu aparāti atbalsta 5G. Tostarp vajadzētu atcerēties par diapazoniem mmWave un sub-6GHz. Pirmajā gadījumā ir lielāks datu pārraides ātrums, bet otrajā – plašāks pārklājums.

Google lēma, ka pircējiem ir jāzina viņu viedtālrunim pievienotā tīkla veids, taču šķiet, ka meklēšanas giganta variants daudziem tikai jauc prātu. Saskaņā ar dokumentiem – Android 11 kompānija ir izdomājusi jaunu pievienojamā tīkla tipa attēlošanas variantu. Aizmirstot par 3G un vecākiem formātiem – tiks parādīts tālāk minētais:

  • LTE
  • LTE+ – LTE ar nesēju agregāciju
  • 5Ge – Advanced Pro LTE
  • 5G – 5G diapazonā sub-6GHz
  • 5G+ – 5G diapazonā mmWave

Īpaši šeit izceļas 5Ge – pieslēguma veids, kam ir visai nosacīta saistība ar 5G. Tas zināms arī ar nosaukumiem 4.5G, 4.9G un Pre-5G. Apzīmējumu 5Ge iepriekš lietoja AT&T – par ko tika kritizēts. Pēc visa spriežot – tagad tā būs normāla prakse, lai gan ir cerība, ka 5Ge ikonu redzēs tikai attiecīgie AT&T lietotāji.  

Avots: Developer

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.