otrdien, 28 maijs, 2024
BiržasJaunākās ziņasKriptoVisas ziņas

Noziedznieki par bitkoinu maksā vismaz astoņas reizes vairāk par parasto cenu

Analītiskā aģentūra Armor publicējusi otro gada pārskatu, kurā analizētas anonīmās tirdzniecības platformas, kas strādā darknetā. Eksperti aplūkojuši 12 nelegālo servisu darbību angļu un krievu valodā periodā no šī gada februāra līdz jūnijam.

Naudas atmazgāšana augstākajā līmenī

“Netīro naudu” nav tik vienkārši realizēt, tāpēc noziedzniekiem šai biznesā ir ļoti laba peļņa.  Nelegālās tirdzniecības platformas piedāvā bitkoinus par summām no 2500 līdz 10 tūkstošiem dolāru no banku kontiem, kas figurējuši zādzībās. Par katru dolāru fiat pārdevējs saņem vismaz 12 centus kriptovalūtas ekvivalentā. No reāliem piedāvājumiem – par 10 tūkstošiem dolāru var iegūt BTC 800 dolāru apmērā. Proti – viens bitkoins pēc šodienas kursa noziedzniekiem izmaksātu aptuveni 129 tūkstošus nozagto dolāru.

Armor pētniecības nodaļas vadītājs Kriss Hinkli atzīmējis, ka tāds darījums vienalga ir izdevīgs.

Tiem krāpniekiem, kuriem nav attīstīta sakaru tīkla no kredītkartēm un banku kontiem nozagto datu monetizācijai, tā ir lieliska iespēja iegūt naudu. Izmantojot nelegālās tirdzniecības platformas, hakeri realizē milzīgus banku klientu personīgās informācijas apjomus.

Nozagto naudu tērēt ir ļoti problemātiski, tāpēc noziedznieki izvēlas iegādāties bitkoinus pat par tik augstu cenu. Armor secināja, ka galvenā kriptovalūta joprojām ir populārs digitālais aktīvs darknetā.

Agrāk tamlīdzīgi pakalpojumi tik bieži netika sniegti – taču tagad tie ir pārauguši pilnvērtīgā līdzekļu legalizācijas ēnu industrijā.

Darknetā ir ļoti daudz hakeru, kuri ir gatavi pārskaitīt naudu uz norādīto bankas kontu vai kontu PayPal. Valūtas atmazgāšanai izmanto arī Western Union pārskaitījumus.

Cerēsim, ka tas nekaitēs kripto reputācijai nākotnē. Turklāt svarīgi ir neaizmirst, ka aizliegtu līdzekļu pirkšanai fiat tiek izmantots daudz aktīvāk par kriptovalūtām.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *