otrdien, 28 maijs, 2024
Jaunākās ziņasKriptoVisas ziņas

Par ko varēja pārvērsties jūsu 100 $, ja jūs tos būtu investējis “sākumā”?

“Lāču” tirgus dēļ, kas ilgst jau no 2018. gada, daudzi kripto investoru portfeļi ir “nosarkuši”. Tomēr ilgtermiņa “holderi” joprojām ir ekskluzīvi izdevīgā pozīcijā.

Kompānijas DataLight pētījums parāda, cik lielā mērā ir sadārdzinājušās vispopulārākās kriptovalūtas kopš tā laika, kad tās pirmoreiz tika iekļautas kriptovalūtu biržu listingos. Šķiet pamācoši atcerēties pat to, ka, neraugoties uz pašreizējo situāciju, investīcijas bitkoinā 100 $ apmērā tagad varētu maksāt 1,3 milj. $. (Runā, ka sākotnēji par 100 $ varēja iegādāties 70 000 līdz 160 000 bitkoinu, kas pēc pašreizējām cenām varētu maksāt 280 milj. $ līdz 640 milj. $, bet pēc 2017. g. cenām – piecas reizes dārgāk!)

Bitkoins (BTC). Bitkoinu gadījums atšķiras no citām digitālajām valūtām. Šim flagmanim ir “pioniera” priekšrocība. Tā stabilā klātbūtne tirgū novedusi pie tā, ka ilgstošu tirgus kritumu periodos kripto investori tagad “atgriežas” pie bitkoina. To apliecina bitkoina daļas pieaugums tirgū 2018. gadā.

Litecoin (LTC). Ja bitkoinu kripto telpā uzskata par “zeltu”, tad attiecībā pret to litecoin ir kļuvis par “sudrabu”. Sākotnējās investīcijas 100 $ apmērā litecoin tagad maksātu 1300 $.

Ethereum (ETH) atvēra jaunas iespējas monētu sākotnējiem piedāvājumiem (ICO). Neskatoties uz lielajiem incidentiem ar šī tīkla drošību (DAO uzlaušana), Ethereum monētas vērtība turpināja pieaugt. Ethereum stingri nostiprinājās kā dominējošā platforma ICO palaišanai. Pat neraugoties uz vairāk nekā 95% Ethereum vērtības zaudējumu 2018. gadā – investori, kuri ieguldīja 100 $ Ethereum tad, kad tas parādījās biržās – pašlaik varētu saņemt vairāk nekā 68 000 $.

Dash (DASH) šobrīd kļuvusi par trešo labāko investīciju: sešu gadu laikā 100 $ pārvērstos 39 000 $. Dash tagad kļūst populāra, pateicoties lētām un privātām transakcijām tādos reģionos – kā Venecuēla.

Binance Coin (BNB), kriptovalūta, kas izcēlās ar iespaidīgi strauju izaugsmi. Tokens tika aktivizēts caur ICO, lai palīdzētu finansēt kripto biržas Binance palaišanu 2017. gada vasarā, un tagad tiek izmantots galvenokārt tirdzniecības komisiju atlaidēm šajā platformā. Monētai tagad ir jaunas izmantošana perspektīvas, kas saistītas ar decentralizētās biržas Binance (DEX) palaišanu. Sākotnējā investīcija 100 $ apmērā BNB tagad maksātu 16 860 $.

Kas ir “mīnusā”?

Trīs grafikā redzamās kriptovalūtas varēja radīt investoriem negatīvus finanšu rezultātus (ROI) pēc to listinga biržās. Tās visas tika emitētas samērā nesen un tās stipri ietekmēja “lāču” tirgus.

Bitcoin Cash (BCH) tika izveidots 2017. gada augustā kā bitkoina blockchain hardfork pēc daudzu gadu strīdiem par mērogošanu. Negatīvais rezultāts saistīts ar to, ka monēta tika ieviesta 2017. gada beigās. Kopš tā laika jau ir noticis hardfork no BCH ar nosaukumu BSV, kas nodarīja kaitējumu monētas cenai.

Bitcoin Satoshi’s Vision (BSV). Monēta BSV tika ieviesta pagājušā gada novembrī pēc atdalīšanās no BCH saspringtā un destruktīvā “hash karā”.

IOTA (MIOTA)  cena strauji pakāpās tiklīdz tā tika reģistrēta biržās. 100 $ investīcija šajā kriptovalūtā varētu dot negatīvu ienesīgumu, pateicoties tās straujajam pieaugumam un aktivizēšanai 2017. gadā. Tad arī monēta ieguva krietnu kapitalizāciju 1 mljrd. $ apmērā.

Kopumā vērojama skaidra tendence: kriptovalūtas “no topa” ar negatīvu rentabilitāti tika aktivizētas samērā nesen, un pagaidām nav izturējušas laika pārbaudi. Un pretēji – kriptovalūtas, kas tirgū ir jau diezgan ilgi un kurām ir reāli izmantošanas gadījumi – ir piedzīvojušas izaugsmi.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *