otrdien, 28 maijs, 2024
Jaunākās ziņasTechnoloģijasVisas ziņas

Personālvadība un virtuāla realitāte

Informatīvais avots: Kripto.media

Sekojot globālām izmaiņām darba tirgū, stratēģiskās cilvēkresursu vadības konsultāciju uzņēmums “ERDA” savā darbā ieviesis virtuālās realitātes tehnoloģiju.

Sadarbojoties ar Izraēlā bāzēto uzņēmumu “Actiview”, kas šobrīd starptautiskā līmenī šo pakalpojumu jau piedāvā gan dažādām valsts un privātā sektora iestādēm, gan īpaši specifiskām profesijām, piemēram, militārajā jomā, jurisprudencē un klientu apkalpošanā, “ERDA” piedāvās uzņēmumiem veikt darbinieku kompetenču novērtēšanu caur praktiskiem “spēles un simulācijas” uzdevumiem ar virtuālās realitātes tehnoloģiju palīdzību.

Ar šo novērtēšanas metodi uzņēmumi varēs gūt gan plašāku ieskatu par darbinieka uzvedību un sniegumu, gan sagatavot pilnvērtīgu apkopojumu par kandidāta praktiskajām iemaņām un kompetencēm.

Pērn “ERDA” veiktajā cilvēkresursu vadības standarta pētījumā no aptaujātajiem uzņēmumiem tikai 41% atzinis, ka izmanto tehnoloģiskus rīkus cilvēkresursu vadības procesos.

“Šis pakalpojums ar virtuālās realitātes palīdzību daudz precīzāk simulē reālas situācijas un neviltotas reakcijas, tādējādi tā ir zinātniski daudz precīzāka potenciālo un esošo darbinieku novērtējuma metode,” stāsta Pārsla Baško, “ERDA” biznesa partnere.

“Viens no lielākajiem izaicinājumiem kandidātu atlasē vienmēr ir bijusi spēja gūt pilnvērtīgu ieskatu ne tikai par kandidāta profesionālo atbilstību konkrētajam darbam, kas primāri tiek vērtēta, balstoties uz kandidāta iepriekšgūto darba pieredzi, bet kompetencēm un uzvedības modeļiem, kas lielākajā daļā mūsdienu profesiju ir izšķiroši un mēdz būt galvenais klupšanas akmens kandidātu atlasē. Saskaņā ar “Leadership IQ” veiktā pētījuma datiem gandrīz puse jeb 46% no jauna pieņemto darbinieku jau 18 mēnešu laikā pametīs darba vietu. Lai arī jau ilgus gadus runājam par tehnoloģiju ienākšanu mūsu ikdienā, tostarp saistībā ar cilvēkresursu vadības procesiem, esam bijuši samērā kūtri izmēģināt visas tehnoloģiskās iespējas.”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *