piektdien, 8 decembris, 2023
Jaunākās ziņasKriptoTechnoloģijasVisas ziņas

Pētījums: kā izskatās Twitter “bitkoinu ģeogrāfija”?

Kriptovalūtu datu analīzes platformas The TIE pētījumi liecina, ka 38,9% tvītu, kas saistīti ar bitkoiniem, publicē ASV iedzīvotāji, bet 10,5% – Lielbritānijas iedzīvotāji.
ASV ieņem pirmo vietu pēc “kripto” tvītiem
Vai jūs esat aizdomājušies par to, kuras valstis visbiežāk raksta Twitter par bitkoiniem un kripto? Kriptovalūtu analītikas datu piegādātājs The TIE attēlojis “kriptovalūtu” Twittera ģeogrāfisko sadalījumu un publicējis savus secinājumus:
“Kripto ģeogrāfiskais sadalījums Twitter: kopumā 38,9% visu bitkoinu tvītu veido ASV, bet 10,5% – Lielbritānija. Valstu, kurās bitkoins tiek apspriests Twitter visbiežāk, pieciniekā ietilpst ASV, Lielbritānija, Kanāda, Turcija, Indija un Austrālija”.
Saskaņā ar kompānijas datiem – tikai ASV un Lielbritānija veido pusi bitkoinu tvītu – kas ir visai dabiski, ņemot vērā, ka tās ir lielākās angļu valodā runājošās valstis pasaulē.
Turklāt – saskaņā ar kompānijas Statista datiem – ASV ir visvairāk Twitter lietotāju, kamēr Lielbritānija pēc šī rādītāja ieņem trešo vietu.

Kompānija TIE arī sastādījusi karti, kurā parādīts bitkoinu tvītu ģeogrāfikais sadalījums, neņemot vērā ASV un Lielbritānijas lietotājus:

Kartē arī parādīts, ka citu aktīvo valstu skaitā, kas apspriež bitkoinus, ietilpst Nīderlande, Japāna, Francija, Vācija, Brazīlija, Nigērija, Krievija, Dienvidāfrika un Indonēzija.
Pašas “bitkoinoptimistiskākās” valstis
Kompānija TIE skārusi arī globālo noskaņojumu, kāds veidojas ap bitkoinu.
Piemēram, 59,8% bitkoinu tvītu ir bijuši optimistiski, un vairāk nekā puse no tiem bijuši ASV; vienlaikus 41,2% bijuši negatīvi, un vairāk nekā puse no tiem piederējuši Venecuēlai, aiz tās ierindojās Meksika, Igaunija, Brazīlija un Īrija. Interesanti, ka Igaunija nonākusi šajā “negatīvajā” sarakstā, kad daudzi šo valsti uzskata par progresīvāku kriptovalūtu ziņā.
Kompānija TIE arī izveidojusi karti, kas parāda bitkoinu noskaņojumus:

Kompānija arī atzīmējusi, ka ASV iedzīvotāji patiesībā Twitter vairāk raksta par Facebook Libra (43,8%), nekā par bitkoiniem (39,8%). Arī Lielbritānija ieņem otro vietu pēc tvītiem par Libra tēmu – aiz tās seko Francija, Kanāda un Austrālija.
Sākotnēji sarunas par Libra bija pozitīvākas, bet – saskaņā ar situāciju 3. jūlijā – 54,8% tvītu par Libra izrādījās negatīvi.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *