otrdien, 28 maijs, 2024
Jaunākās ziņasMūzikaVisas ziņas

Klajā nāk Raimonda Paula Trio vēsturisko džeza ierakstu skaņu plate

Džeza mūzikas izdevniecības “Jersika Records” paspārnē izdota Raimonda Paula trio skaņu plate “The Lost Latvian Radio Studio Sessions 1965 / 1966” jeb “pazudušie”, neizdotie Latvijas Radio studijas ieraksti no 1965. un 1966.gada.

Skaņu platē iekļautas trīs Maestro Raimonda Paula komponētas un ar savu trio ieskaņotas džeza svītas – “Dienvidu akvareļi”, “Iespaidi” un “Kalnu Skices”. Latvijas Radio studijā 1960.jos gados veiktajos ierakstos muzicē pianists Raimonds Pauls, kontrabasists Aivars Timšs un bundzinieki Haralds Brando un Gunārs Gailītis. Džeza svītā “Dienvidu akvareļi” Raimonda Pau-la trio pievienojās leģendārais džeza saksofonists Aleksandrs Piščikovs.

“Es jau domāju, ka šie ieraksti vispār ir pazuduši. Paldies Dievam, ir cilvēki, kas kaut ko šodien meklē un arī atrod. Bet es biju pārliecināts, ka viņi vairs neeksistē”, par skaņu platē dzir-damajiem ierakstiem stāsta Raimonds Pauls.

“Strādājot pie Kārļa Vanaga albuma “Identities” uzzināju, ka Kārlis jau ir aranžējis un Latvijas Radio bigbends savā repertuārā ir iekļāvis Raimonda Paula pagājušā gadsimta sešdesmitajos gados komponētās džeza svītas. Liels un patīkams pārsteigums bija izdzirdēt oriģinālos ierakstus, kas veikti tālajā 1965. un 1966.gadā un rūpīgi lentēs saglabāti Latvijas Radio arhīvā. Tā mēs kopā ar Kārli vienojāmies par jaunu Raimonda Paula un Latvijas Radio bigbenda ierakstu, kur jaunos aranžējumos bigbends izpildītu šīs džeza svītas. Tāpat uzreiz bija skaidrs, ka arī oriģinālie ieraksti ir jāizdod kā atsevišķa skaņu plate,” stāsta ierakstu nama “Jersika Records” vadītājs Mareks Ameriks. “Prieks, ka skaņu plati jau ir pamanījis prestižais ASV dže-za žurnāls “Downbeat”, iekļaujot to maija numura vēsturisko ieraksatu apskatā. Un lai arī amerikāņu kritiķi novērtē šo albumu kā godīgu, mums šādi ieraksti ir nenovērtējami un ir kā lieliska liecība džeza un labas mūzikas tradīcijām Latvijā”, – turpina Mareks Ameriks.

“Šī ieraksta atrašana un izdošana platē patiešām ir sensācija! Latvijas džeza vēsturē ir daudz neizzinātu noslēpumu, un ikkatrs šāds izdevums ir ļoti nozīmīgs ne tikai muzikāli, bet arī kultūvēsturiski. R.Paula trio nepublicēto ierakstu izdevums “Jersika Records” platē mums atsedz aizraujošu un autentisku liecību par Latvijas džeza mūziķu augsto profesionalitāti vienā no interesantākajiem un sarežģītākajiem posmiem mūsu džeza vēsturē. Ļoti cerēsim, ka šai platei sekos arī citas, pakāpeniski veidojot mūsu Latvijas džeza vēstures antoloģiju!”, – par skaņu plati stāsta Latvijas džeza pētnieks, JVLMA asociētais profesors, džeza saksofonists un pedagogs Indriķis Veitners.

“Neizdotie Latvijas Radio studijas ieraksti 1965 / 1966″ ir iemūžināta liecība, ka Raimonds Pauls mūzikas vēsturē paliek ne tikai kā mīlētu estrādes dziesmu autors, bet arī kā lielisks džeza komponists un ar savu īpašo rokrakstu apdāvināts pianists. Šie džeza ieskaņojumi ir Maestro muzikālā mantojuma viens no galvenajiem stūrakmeņiem”, – skaņu plates ievadvārdos raksta mūzikas apskatnieks Mikus Solovejs.

Skaņu platē dzirdamo ierakstu sakņu režisors ir Viktors Grundulis, asistējot Ilgai Vidiņai un Mirdzai Kristapai (Ziemelei).

Skaņu plates izdevums ir veidots pilnīgi analogi, no oriģinālajām ierakstu lentēm un pieejams vinila skaņu plates un digitālā formātā. Kā arī par brīvu noklausāms izdevniecības “Jersika Records” YouTube kanālā un Bandcamp profilā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *