otrdien, 23 jūlijs, 2024
Jaunākās ziņasTechnoloģijasVisas ziņas

Schneider Electric Latvija, Veiters Korporācija un Lidl Latvija pirmie iegūst Pasaules Dabas Fonda Zaļā biroja sertifikāciju Latvijā

Schneider Electric Latvija ir pirmais uzņēmums Latvijā, kas ir ieviesis Pasaules Dabas Fonda (WWF) Zaļā biroja programmu savā uzņēmumā. Uzņēmumam, kas novērtēts kā ilgtspējīgākais uzņēmums pasaulē pēc Coprorate Knights The Global 100 datiem, pievienojas arī pirmie pārstāvji savā nozarē – tipogrāfija Veiters Korporācija un mazumtirdzniecības veikalu tīkls Lidl Latvija.

Zaļā biroja programma ir praktiska vides pārvaldības sistēma birojiem, ar kuras palīdzību uzņēmums var ietaupīt līdzekļus, samazināt ekoloģiskās pēdas nospiedumu un siltumnīcefekta gāzu emisijas, kā arī attīstīt uzņēmuma korporatīvo sociālo atbildību. Programma piedāvā uzņēmumiem praktiskus rīkus, lai izvērtētu uzņēmuma biroja ietekmi uz vidi, kā arī iespējas to samazināt tādās jomās kā pārvaldība, enerģijas un ūdens patēriņš, zaļais iepirkums, transports, pārtika un atkritumu apsaimniekošana.

“Mēs redzam pozitīvas izmaiņas Latvijas uzņēmumu vidū – tie apzinās savu ietekmi uz vidi un dabas daudzveidību, kā arī sper soli tālāk un apņemas savu ietekmi mazināt. Zaļā biroja programma ļauj izvērtēt uzņēmuma veiktās aktivitātes un to iespējas veicināt ilgtspējīgākas nozares prakses,” stāsta Pasaules Dabas Fonda Zaļā biroja programmas koordinatore Elza Ozoliņa.

Palielināt atjaunojamās enerģijas apjomu uzņēmumā; aktīvi iesaistīt darbiniekus ar saistošu komunikāciju, kampaņām un apmācību iespējām; samazināt siltumnīcefekta gāzu emisijas, izvēloties ilgtspējīgākas transporta iespējas; meklējot inovatīvus risinājumus enerģijas un citu resursu patēriņa modeļos – tās ir tikai dažas no aktivitātēm, ko uzņēmumi izvirza kā sava biroja prioritātes Zaļā biroja programmā.

Zaļais birojs ir WWF-Somija izstrādāta programma, kura darbojas jau kopš 2002.gada un 2019.gadā ieguvusi jaunu veidolu, vēl aktīvāk iesaistot darbiniekus programmas īstenošana.

Programma motivē darbiniekus rīkoties videi draudzīgāk, uzlabo vides apziņu, kā arī samazina uzņēmuma izmaksas ilgtermiņā. Programma ir piemērota gan lieliem, gan maziem uzņēmumiem, valsts sektoram un nevalstiskajām organizācijām. Birojiem ir būtiska loma enerģijas patēriņa samazināšanā un ilgtspējīgu risinājumu ieviešanā. Pat nelielas izmaiņas spēj būtiski uzlabot vides situāciju, ja ir iesaistīts pietiekams skaits cilvēku. Tādēļ Pasaules Dabas Fonds aicina arī citus uzņēmumus iepazīties ar WWF Zaļā biroja programmu un lemt par labu vides stāvokļa uzlabošanā, jo katra uzņēmuma izvēles un iesaiste var palīdzēt veicināt ilgtspējīgākas nozares prakses un mazināt dabas resursu patēriņu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *