piektdien, 14 jūnijs, 2024
Jaunākās ziņasKinoVisas ziņas

Spēlfilma “Bedre” rudenī tiks izrādīta kinoteātros Vācijā, Austrijā un Šveicē

Pirmo reizi Latvijas kino vēsturē Berlīnes kino tirgū tālākai izplatīšanai Vācijas kinoteātros iegādāta latviešu filma – režisores Daces Pūces pilnmetrāžas debijas spēlfilma “Bedre” (The Pit). Filma šī gada rudenī līdz ar pirmizrādi Latvijā tiks izrādīta Vācijā, Austrijā un Šveicē. Tāpat filma pretendē uz starptautiskā konkursa The Colorist Awards nomināciju “Gada labākais kolorists” kategorijā “Spēlfilma”.

Spēlfilmu “Bedre” iegādājies vācu neatkarīgais filmu izplatītājs Arsenal Filmverleih, kas ir viens no nozīmīgākajiem skandināvu filmu partneriem. “Mēs vienmēr esam atbalstījuši Hamburgā un Lībekā rīkotos Ziemeļvalstu filmu festivālus, iegādājoties tur vairākas filmas. Spēlfilma “Bedre” ir pirmā latviešu filma, ko piedāvāsim skatītājiem Vācijā jau šī gada rudenī, cerībā, ka pandēmijas radītā krīze būs beigusies. Mūsu mērķis ir piedāvāt to skatītājiem aptuveni 30–35 vietās Vācijā, vienlaikus filmu izplatot Austrijā un Šveices vācvalodīgajā daļā,” norāda Arsenal Filmverleih izpilddirektors Štefans Pauls (Stefan Paul).

Filma “Bedre” iekļuvusi arī starptautiskā konkursa The Colorist Awards finālā, pretendējot uz nomināciju “Gada labākais kolorists” kategorijā “Spēlfilma”. Starptautiskais konkurss norisinās pirmo reizi un izveidots ar mērķi akcentēt koloristikas nozīmi un krāsu korekcijas mākslinieku darbu spēlfilmās, televīzijas, dokumentālajās filmās, reklāmās, mūzikas videoklipos un īsfilmās. Līdz ar filmu “Bedre” (kolorists, krāsu korekcijas mākslinieks Oļegs Aleksejevs), kategorijā “Spēlfilma” iekļuvušas arī tādas filmas kā The Mortuary Collection (ASV), Shum (Krievija), El Inconveniente (Spānija) un Kak Nadya Poshla Za Vodkoy (Krievija). Uzvarētāji tiks paziņoti šī gada 29. martā oficiālajā ceremonijā, kas norisināsies Maskavā, Krievijā.

Filma “Bedre”, kas tapusi pēc Janas Egles stāstu motīviem, stāsta par desmitgadīgo Markusu, kuram jāpielāgojas jaunai dzīvei laukos pie omes. Pēc incidenta ar kaimiņu meiteni Emīliju ciema iedzīvotāji uz zēnu sāk lūkoties ar neiecietību un aizdomām, līdz nejaušības rezultātā Markuss patvērumu un draudzību rod pie noslēpumainā vientuļnieka Jūrnieka, kurš dzīvo meža nomalē.

Jau iepriekš ziņots, ka pirmizrādi Latvijā filma “Bedre” piedzīvos šī gada rudenī. Līdz šim filma jau piedzīvojusi pasaules pirmizrādi, startējot Tallinas starptautiskajā kinofestivālā “Melnās naktis” (Tallinn Black Nights Film Festival / PÖFF) un Lībekas kinofestivālā Vācijā, saņemot galveno balvu (Grand Prix) kā labākā pilnmetrāžas spēlfilma. Lībekas kinofestivāls norisinās kopš 1956. gada un ir vienīgais festivāls Vācijā (un viens no diviem kinofestivāliem Eiropā), kas veltīts ekskluzīvi Ziemeļeiropas kino, kļūstot par svarīgu platformu Baltijas un Ziemeļvalstu filmām un to autoriem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *