piektdien, 14 jūnijs, 2024
BiržasJaunākās ziņasKriptoVisas ziņas

Šveices fondu birža un aktīvu tokenizācija

Šveices fondu birža (SIX) veido finanšu institūtu konsorciju savas reālo aktīvu tokenizācijas platformas izstrādes un ieviešanas atbalstam.

Platforma SDX, kas pilnībā pieder biržas SIX Group operatoram, nākošgad plāno pārdot tokenizētas akcijas (IDO) – līdzīgi IPO un STO procedūrām. Tā būs pirmā lielas fondu biržas akciju tokenizācija.

Par IDO norises plāniem SIX pirmoreiz paziņoja šī gada maijā un plānoja rīkot tokensale 2020. gadā. Projekta realizācijas laiks būs atkarīgs no tā, cik veiksmīga būs konsorcija darbība investīciju piesaistē.

Konsorcijā ietilpstošo kompāniju saraksts šobrīd nav zināms, bet, saskaņā ar SDX vadītāja Tomasa Kindlera (Thomas Kindler) teikto, tajā galvenokārt ietilpst biržas klienti un partneri – bankas, tirdzniecības firmas un tirgus infrastruktūras operatori. Netiek paziņota arī plānotā investīciju summa, bet SIX plāno saglabāt sev kontrolpaketi SDX.

Iekšējais tokens SDX strādās ar savu korporatīvo blockchain uz tehnoloģijas R3 Corda bāzes un tiks izmantots biržas tirdzniecības un norēķinu operācijās – analogi kriptovalūtu biržu tokeniem, tādu kā BNB, HT u.tml.

Pēc sava tokensale veikšanas SDX tiks emitētas citu kompāniju tokenizētās akcijas, kas kotējas biržā. Turpmāk tokenizācija aptvers obligācijas, nekustamā īpašuma fondus un struktūras investīciju produktus. Birža nodarbosies arī ar centralizēta depozitārija (CSD) izveidi digitālajiem aktīviem, kas vēlāk var kļūt par fondu tirgus aktīvu tokenizācijas standartu arī citās biržās visā pasaulē.

Šveices fondu birža sen jau aktīvi strādā ar kriptosektoru.  Nesen SIX paziņoja par sava, Šveices frankam piesaistīta stablecoin izveidi. Stablecoin tiks izmantots savā platformā – SIX Digital Exchange (SDX).

Turklāt SIX tiks ieviests jauns produkts (ETP), kas piesaistīts indeksam Bitwise 10 Select Large Cap Crypto. Indekss Bitwise paredzēts 10 lielāko kriptovalūtu aktīvu rādītāju kontrolēšanai, neņemot vērā anonīmas monētas un tokenus, kas balstās uz nepiederošiem blockchain.

Birža plāno arī laist klajā ETP, kas piesaistīts XRP cenai.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *