otrdien, 28 maijs, 2024
Jaunākās ziņasTechnoloģijasVisas ziņas

Sony pastāsta vairāk par PlayStation 5

Informatīvais avots: Kriptomedia

Atskats uz Sony PlayStation 5 konsoles prezentāciju

Sony galvenais sistēmu arhitekts Marks Černi online formātā pastāstīja vairāk par gaidāmo spēļu konsoli Sony PS5. Nekādi jauni atklājumi nebija – vien apstiprinājās pirms pāris dienām notikusī noplūde.

Tādējādi sanāk, ka tehnisko parametru ziņā Xbox Series X izskatās tomēr daudz interesantāks.

Microsoft konsole izskatās interesantāka arī realitātē. Vismaz pagaidām: tai jau ir fiziskais izskats. Par Sony PlayStation 5 ārējo izskatu informācijas joprojām nav. Kāds ir šī lēmuma iemesls – nav skaidrs. Iespējams, kompānijai līdz pat šim nav pilnībā apstiprināta dizaina.

PlayStation 5 galvenā priekšrocība – ātrs SSD. Tas ir vairāk nekā divas reizes ātrāks par analogu, kas uzstādīts Xbox Series X. Acīmredzot – Sony bija nolēmusi akcentēt tieši to, jo Marks Černi 25 minūtes stāstīja, cik viņiem brīnišķīgs SSD. Viens un tas pats – jaunā SSD salīdzinājumi ar veco HDD.  Slaids bija redzams vairākas reizes. Ak, šī pārsteidzošā konsoļu spēļu pasaule: gandrīz pusstundu tiek skaidrotas acīmredzamu lietu brīnišķīgās īpašības! Acīmredzot – Sony ir nolēmusi pārspēt Google prezentāciju garlaicībā.

Ja jums nepietiek ar šo 825 GB SSD, tad jūs varat pievienot vēl, izmantojot  diska formātu  NVMe.

Pēc tam prezentācijā ātri un kā kautrējoties apskatīja teraflopus, kas izrādījās daudz zemāki nekā Xbox Series X, un pārgāja uz skaņu. Sony vēlas no jauna izgudrot audio. Tādēļ Černi parādīja spektogrammu, kā viņš dzird skaņu.

PS5 būs atgriezeniskā saderība ar visām Sony PS4 spēlēm. Turklāt Microsoft uztaisījusi atgriezenisko saderību ar visām iznākušajām Xbox konsolēm – tostarp pašu pirmo. Interesanti: vecās spēles Xbox automātiski optimizēsies jaunām pušu, diagonāles un izšķirtspējas attiecībām. Tie, kas pamēģinājuši – stāsta, ka tas darbojas lieliski.

Pagaidām tiek prognozēts, ka Sony PlayStation piektā paaudze nonāks pārdošanā līdz Ziemassvētkiem. Taču koronavīrusa dēļ viss var noiet greizi – līdz pat konsoles pārdošanas pārcelšanai.

Cena nav zināma. Runā, ka Sony to atklās tikai tad, kad būs zināma Xbox cena.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *