otrdien, 23 jūlijs, 2024
Jaunākās ziņasTechnoloģijasVisas ziņas

Tesla slēdz Kalifornijas un Ņujorkas rūpnīcas koronavīrusa pandēmijas laikā

Kompānija Tesla uz laiku, sākot no 23. marta, slēgs savu automašīnu ražošanas rūpnīcu Fremontā, Kalifornijā, pievienojoties citiem lielākajiem autoražotājiem, lai mazinātu konoravīrusa pandēmijas izplatību. Šis paziņojums parādījās pēc vairāku dienu ilgām vietējo varas iestāžu diskusijām par to, vai uzņēmumam Sanfrancisko līča teritorijā ir jāveic izolācija. Tesla arī apturēs lielāko daļu darbību savā saules paneļu ražošanas rūpnīcā Buffalo, Ņujorkā.

“Neskatoties uz visiem veiktajiem piesardzības pasākumiem veselības jomā, noteiktās lokācijās mūsu darbiniekiem, viņu ģimenēm un piegādātājiem tomēr ir noteikti zināmi ierobežojumi,” uzņēmums rakstīja paziņojumā presei. Līdz ar to mēs esam nolēmuši uz laiku apturēt ražošanu abās rūpnīcās.”

Abu rūpnīcu darbinieki saņems standarta algas izmaksu līdz pirmdienai, un pēc tam rūpnīcu darbības pārtraukuma laikā tiks nodrošināts apmaksāts atvaļinājums. Tiem, kas strādā mājās, vajadzēs turpināt darbu kā ierasts. Mēs saprotam, ka jums būs daudz jautājumu, un mēs jums nodrošināsim papildu informāciju tuvākajās stundās un dienās.

Uzņēmums turpinās veikt galvenās “pamatdarbības”, tāpat arī nepārtrauks darbu pie infrastruktūras pilnveides. Uzņēmums “Gigafactory” Nevadā turpinās darbu kā parasti, neraugoties uz gubernatora norādījumu slēgt visus mazāk svarīgos uzņēmumus.

Tesla turpinās veikt transportlīdzekļu nodrošināšanu klientiem, izmantojot aplikāciju, izmantojot “bezkontakta piegādi”, kas palīdzēs mazināt vīrusa izplatību. Izmantojot bezkontakta piegādi, “klienti varēs atslēgt automobiļus piegādes stāvvietā, izmantojot aplikāciju “Tesla App”, parakstīt visus nepieciešamos dokumentus, kas būs novietoti automašīnā, un pēc atgriešanās atstāt automašīnu un dokumentus norādītajā vietā,” norāda kompānija. Seši Sanfrancisko līča apgabala vadītāji pirmdien izsludināja rīkojumu par obligāto izolāciju pandēmijas laikā, norādot, ka “nebūtiskus” uzņēmumus ir jāslēdz uz nenoteiktu laiku. Bet Tesla automašīnu rūpnīca darbojās, neskatoties uz to, ka autoražošanu pandēmijas laikā nevarētu definēt kā būtisku biznesu.

Vēlu otrdienas vakarā Alamedas apgabala šerifa birojs paziņoja, ka uzskata, ka Tesla kompānijas darbību pandēmijas laikā nevarētu dēvēt par būtisku, līdz ar to uzņēmuma darbība būtu jāaptur un jāveic tikai algu izmaksa. Tesla rūpnīca šajā laikā tomēr turpināja savu darbību.

Uzņēmumu uzskata par “būtisku valsts infrastruktūru”, lai gan valdības aģentūra nav atbildējusi uz vairākkārtējiem lūgumiem to apstiprināt. Kiberdrošības un infrastruktūras drošības aģentūras ceturtdien izdotajos norādījumos par automobiļu ražošanu kompāniju “Tesla” neiekļāva “būtisko infrastruktūru” sarakstā.

Ceturtdien vietējā policijas nodaļa paziņoja, ka policijas priekšniekam un pilsētas vadības komandas locekļiem ir paredzēta arī tikšanās ar “Tesla” vadību, lai “apspriestu sadarbību saistībā ar atbilstību apgabala veselības aizsardzības virsnieka rīkojumam”. Pēc dažām stundām “Tesla” paziņoja par rūpnīcas slēgšanu.

“Tesla” ceturtdien paziņoja, ka, viņuprāt, 6.3 miljardi ASV dolāri skaidrā naudā, kas bija iegūti 2019. gada beigās, kā arī 2.3 miljardi ASV dolāri, kas ienākumos tika iegūti februārī, būs “pietiekami daudz, lai sekmīgi turpinātu attīstību nenoteiktības periodā”.

Avots: Theverge

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *