Trīs modulācijas, kāpēc bitkoins un kriptovalūtas 2020. gadā atjaunosies
Kriptovalūtu tirgi pagaidām piedzīvo panīkumu, tomēr ir trīs gaidāmie notikumi, kas, iespējams, mums vēsta par to atdzimšanu 2020. gadā.
Maineru atlīdzības samazināšana
Šis svarīgais notikums – halvings, kas notiek ik pēc 4 gadiem, palīdzēs bitkoina izaugsmei 2020. gadā. Vēsturiskie trendi norāda uz to, ka agrāk pirms halvinga notika zināmā mērā impulsīva galvenās kriptovalūtas izaugsme, kurai pēc tam sekoja plaša apjoma izaugsme. Līdz tuvākajam halvingam atlikušas mazāk nekā 150 dienas, un tas ieplānots 2020. gada 14. maijā.
Bitkoina cena pieauga pēc halvinga 2012. un 2016. g., un pagaidām nav pamatotu iemeslu apgalvot, ka analogas izaugsmes nebūs.
Bitkoina maineri par iegūto bloku sāks saņemt divreiz mazāk – 6,25 BTC pašreizējo 12,5 BTC vietā, kas arī samazinās inflāciju līdz 1,8%.
Plan B analītiķis uzskata, ka pēc šī notikuma krājumu un pieauguma attiecība dubultosies (S2F), kas kļūs par optimistisku faktoru cenai:
“Modelis S2F paredz optimistisku ilgtermiņa tendenci – savukārt alkatības un baiļu indekss [greed & fear] liek bitkoina reālajai cenai saglabāt šo tendenci”.
PlusToken bitkoinu izpārdošana beigsies
Iepriekš tika ziņots, ka krāpnieciskās shēmas PlusToken dalībnieki joprojām izpārdod savus bitkoinus, kas, iespējams, bija iemesls kriptovalūtu tirgus kritumam 2019. gada otrajā pusē.
Pētniecības uzņēmums Chainalysis paziņojis, ka Ķīnas krāpnieki ir spējuši uzkrāt bitkoinus vairāk nekā 3 mljrd. $ apmērā.
Daži pētnieki uzskata, ka tāda izpārdošana sākās augustā, un krāpnieki aktīvi izmantoja sajaucējus un ārpusbiržas brokerus nelikumīgu līdzekļu atmazgāšanai.
Lūk, ko saka izcilais tirgus analītiķis Alekss Krjūgers:
“Chainalysis analīze norāda uz to, ka no 2019. gada aprīļa vidus PlusToken afēristi ir izņēmuši skaidrā naudā aptuveni 25 000 BTC. Tas ir aptuveni 6% no tā, ko saņem maineri. Tāpēc ir saprātīgi domāt, ka PlusToken ir kļuvis par “sekundāro” mainīgo, kas negatīvi ietekmēs cenu”.
“No 30% līdz 40% PlusToken pārdošanas notika pirms bitkoina cenas kāpuma – savukārt pārējie pārdošanas apjomi veicināja cenas kritumu”.
Tādējādi – tiklīdz PlusToken afēristu bitkoinu izpārdošana būs beigusies, tā var nobriest labvēlīgāki nosacījumi galvenās kriptovalūtas cenai. Kā novembra beigās sacīja kriptoanalītiķis Ergo – šāds periods var ilgt 1,5–2 mēnešus.
Ethereum faktors
2019. gadā bitkoins bija virzošais spēks visam kriptovalūtu tirgum, un tā dominēšanas indekss pārsniedza 73% maksimuma laikā.
Iespējams, ka 2020. gadā arī Ethereum sitīs tā zvaigžņu stunda, jo kriptovalūta atrodas pakāpeniskas pārejas uz konsensa protokolu PoS procesā.
2019. gadā citi kriptovalūtu aktīvi uz PoS bāzes (piemēram – Tezos) parādīja teicamus rezultātus, jo daudzi investori tagad meklē pasīvus ienākumus.
Galīgā pāreja uz Ethereum 2.0 ilgs gandrīz divus gadus, tomēr daļa ieplānoto šī tīkla atjauninājumu tiks realizēta 2020. gadā – kas arī ļaus investoriem izmantot steikinga iespējas šajā platformā.
Ja ņem vērā arī pieaugošo decentralizēto finanšu tirgu (DeFi), kas galvenokārt paļaujas uz Ethereum, tad droši var runāt par labām kriptovalūtas tirgus atjaunošanās izredzēm 2020. gadā.