otrdien, 28 maijs, 2024
Jaunākās ziņasTechnoloģijasVisas ziņas

Trīs soļi, lai mobilo lietotņu izmantošana būtu droša

Informatīvais avots: Kripto.media

Ērti sazināties ar kolēģiem un draugiem, lasīt ziņas, iepazīties, mācīties un izklaidēties – visas šīs un daudzas citas iespējas mums nodrošina plašs mobilo lietotņu klāsts, kas mūsdienās pieejams ikvienam viedierīču lietotājam. Taču nedrīkst aizmirst, ka digitālā vide slēpj ne tikai neskaitāmas iespējas, bet arī zināmus riskus. Veicinot viedierīču lietotāju digitālo pratību, tehnoloģiju uzņēmuma Huawei eksperti apkopojuši ieteikumus, kurus vērts paturēt prātā pirms kārtējās lietotnes lejupielādes savā viedpalīgā.

UZTICAMS AVOTS – PIRMAIS SOLIS DROŠĪBAS VIRZIENĀ

Pirmais, kam būtu jāpievērš uzmanība, ir lietotnes iegūšana no droša un uzticama avota. Krāpnieki ir iemācījušies radīt un izplatīt inficētas mobilās lietotnes, kas izskatās kā īstas. Lejuplādējot šādu lietotni, noziedzinieki var pārņemt kontroli pār ierīci – iegūt paroles un pieejas datus e-pastiem, bankas kontiem un citai jutīgai informācijai. Izvēloties lietotnes no uzticamiem avotiem un pārbaudītām lietotņu platformām, jūs ievērojami samazināsiet šādu risku.

“Mēs Huawei lielu uzmanību pievēršam drošības jautājumiem. Pirms lietotne parādās mūsu lietotņu veikalā AppGallery, tā iziet visstingrāko pārbaudi un teju 37% no visām pieteiktajām lietonēm tiek noraidītas, jo neatbilst Huawei drošības standartiem, kas ir daudz striktāki nekā noteikts atbilstošajās ES regulās. Tā, piemēram, tāda sensitīva informācija kā personas biometrijas dati un paroles, netiek apstrādāta ārpus lietotāja ierīces, ļaujot katram pilnībā kontrolēt savus personīgos datus,” stāsta Gunta Kursiša, “Huawei Mobile Services” Biznesa attīstības vadītāja Latvijā.

Turklāt lietotņu drošības pārbaudi Huawei nodrošina četros posmos, identificējot programmatūras izstrādātāju, pārliecinoties par privātuma politikas ievērošanu, lietotnes drošības līmeni un iespējamu ievainojamību, kas palīdz efektīvi izslēgt prettiesiskas darbības, viedtālruņa īpašniekam par to nezinot. Tas padara AppGallery par vienu no drošākajām lietotņu platformām pasaulē un uzticamu avotu lietotņu lejupielādei.

LIETOTŅU ATLASE – KAD VAIRĀK NENOZĪMĒ LABĀK

Ņemot vērā piedāvājuma daudzveidību, dažreiz ir grūti atturēties no jaunās lietotnes lejupielādes. Taču eksperti aicina vienmēr pajautāt sev – vai tas ir nepieciešams? Atsakoties no liekā, jūs sekmēsiet sava telefona veiktspēju un akumulatora darbības ilgumu, jo daudzas lietotnes mēdz strādāt arī fona režīmā.

Turklāt pirms instalēšanas vienmēr pievērsiet uzmanību tam, cik reizes aplikācija jau tika lejupieladēta un kādus komentārus atstājuši lietotāji – ja tā ir salīdzinoši jauna un iepriekšējo lietotāju komentāri nav pieejami, drošāk būtu meklēt uzticāmāku alternatīvu. Ņemot vērā plašo lietotņu klāstu, kas pieejams lietotājiem, drošākās alternatīvas piemeklēšana nesagādās problēmas. “Viedtālruņu attīstība veicināja mobilo lietotņu industrijas attīstību un mūsdienu lietotājam ir pieejama prātam neaptverama izvēles daudzveidība. Piemēram, AppGallery piedāvā jau 60 000 lietotnes, no kurām katram lietotājam iespējams izvēlēties sev tīkamāko, un šis piedāvājums ar katru dienu paplašinās. Tāpēc labāk veltīt pāris minūtes alternatīvas piemeklēšanai, nekā vēlāk cīnīties ar sekām,” iesaka. G.Kursiša.

PRIVĀTUMA POLITIKA JEB DALĪŠANĀS AR PERSONISKO INFORMĀCIJU

Kad esat izvēlējušies lietotni no uzticama avota, konfigurējiet to atbilstoši savām privātuma vēlmēm un vajadzībām. Pirms sniedzat atļauju, vienmēr apdomājiet – vai lietotnei tā tiešām ir nepieciešama un vai esat ar mieru dalīties ar šādu informāciju. “Ja lietotne, piemēram, izmanto ģeolokācijas funkciju, tad atļauja nodrošinās tās izstrādātājiem iespēju uzzināt jūsu atrašanās vietu un pārvietošanās maršrutu. Bieži vien šī funkcija ir ļoti noderīga, taču, ja nevēlaties dalīties ar šādu informāciju, sameklējiet citu lietotni, kas šādas atļaujas neprasa. Iespējas tik tiešām ir plašas,” uzsver eksperte.

Taču gadījumā, ja kādu konkrētu lietotni tomēr neizdodass atrast, AppGallery atrodama sadaļa Vēlmju saraksts (Wish list). Ar tās palīdzību uzņēmums saņem atsauksmes no lietotājiem un analizē pieprasījumu katrā reģionā, savukārt lokālās Huawei speciālistu komandas, kuras strādā 170 pasaules valstīs, tostarp Latvijā, aktīvi pievieno labākās lietotnes, katru dienu nodrošinot lietotājiem arvien jaunas iespējas.

Pateicoties šiem vienkāršajiem soļiem, ikvienam ir iespēja ievērojami uzlabot mobilo lietotņu izmantošanas drošību un turpināt bezrūpīgi baudīt visas to sniegtās iespējas.

Par Huawei Consumer BG:
Huawei produkti un pakalpojumi pieejami vairāk nekā 170 valstīs, un tos izmanto trešdaļa pasaules iedzīvotāju. ASV, Vācijā, Zviedrijā, Krievijā, Indijā un Ķīnā ir izveidoti 14 pētniecības un attīstības centri. Huawei Consumer BG ir viena no trim Huawei biznesa vienībām, kas aptver viedtālruņus, datorus un planšetdatorus, valkājamās ierīces un mākoņpakalpojumus. Huawei globālais tīkls ir veidots, balstoties uz gandrīz 30 gadu ilgu pieredzi telekomunikāciju nozarē, veicinot jaunākos tehnoloģiskos sasniegumus, kas paredzēti iedzīvotājiem visā pasaulē.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *