otrdien, 28 maijs, 2024
Jaunākās ziņasKriptoVisas ziņas

Turcijā kibernoziedzinieki nozog 2.5 miljonus ASV dolārus, saziņai izmantojot tiešsaistes spēles tērzētuvi

Turcijā kibernoziedziniekiem bija izdevies nelegāli iegūt kriptovalūtu 2.47 miljonu ASV dolāru vērtībā. Lai arī tas nav bijis lielākais nesenā pagātnē pastrādātais noziegums, to var uzskatīt par diezgan savadbīgu. Kibernoziedzinieki saziņai bija izmantojuši tiešsaistes spēļu platformas tērzētuvi.

Kā ziņo vietējie mediji, kibernoziedzinieki bija veikuši uzbrukumu kriptovalūtas tirdzniecības platformai, līdz ar ko nekavējoties tika iesaistīta policija. Policija tūlītēji sāka rīkoties tomēr kibernoziedzinieki jau bija paguvuši iegūt 13 miljonus Turcijas liru (2.47 miljonus ASV dolārus).

Saskaņā ar Stambulas kibernoziedzības apkarošanas nodaļas pārstāvju ziņoto, kibernoziedzinieki bija iekļuvuši divos uzņēmuma kontos, pārskaitot tajos esošo kriptovalūtu uz citiem kontiem. Kontos bija bitkoini, ETH un XRP kriptovalūta.

Policija sāka izmeklēt noziegumu un pēc pavisam neilga laika tika atrasti aizdomās turētie. Visinteresantākais bija tas, ka kibernoziedziniekie izmantoja labi zināmo tiešsaistes spēles PUBG tērzētuvi, lai sazinātos viens ar otru. PUBG līdzinās Fortnite un tā ir piektā vispārdotākā tiešsaistes spēle pasaulē.

Policijai izdevās ļoti īsā laikā atrast kibernoziedziniekus, kopumā bija 24 aizdomās turamās personas. Vienlaicīgi veica izmeklēšanas operāciju astoņās provincēs, ieskaitot Turcijas pilsētas Ankaru, Stambulu, Bursu, Antāliju, Izmiru, Edirni, Bolu un Afjonkarahisaru.

Ātri reaģējot, policijai izdevās atgūt 1,3 miljonu liras (250.000 ASV dolārus) kriptovalūtā. Viņi arī atguva 54, 000 liras (10,300 ASV dolārus) skaidrā naudā. Atgūtā kriptovalūta tika nodota atpakaļ kriptovalūtas tirdzniecības platformai.

Policija atbrīvoja 2 no 24 aizdomās turētajām personām pēc tam, kad bija pabeiguši izmeklēšanas procesu policijas iecirknī. Pārējie tika nosūtīti uz Stambulas tiesas namu, kur sešus no tiem paturēja apcietinājumā, savukārt pārējie tika atbrīvoti, taču tiem tika piemērota policijas uzraudzība.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *