otrdien, 23 jūlijs, 2024
Jaunākās ziņasKripto

Ukrainas varas iestādes kontrolēs kriptovalūtu darījumus

Ukrainas finanšu ministre Oksana Markarova komentējusi kriptovalūtu kontroles likuma stāšanos spēkā šajā pavasarī. Tas stāsies spēkā no šī gada 28. aprīļa.

Finanšu ministrijas vadītāja paziņoja, ka digitālo aktīvu izcelsmes avotus konkrētai personai  identificēs Gosfinmonitoring. Šis resurss arī analizēs kriptovalūtas lietošanas jomas Ukrainas tirgū.

Markarova uzsvēra:

Primārā finanšu monitoringa subjektu sarakstā iekļauti uzņēmumi, kas sniedz elektroniskās naudas maiņas, realizācijas un uzglabāšanas pakalpojumus. Šajā kategorijā nonāks arī uzņēmumi, kuru bizness saistīts ar kriptovalūtām.

Digitālo aktīvu turētājs var patstāvīgi iesniegt datus Valsts finanšu monitoringa dienestā par monētu izcelsmi un izmantošanas virzieniem – ministres teikto citē resurss “Novoje vremja”.

Viņa arī atzīmēja, ka Gosfinmonitoring rīcībā ir rīki transakciju izsekošanai, taču pagaidām tam nav tehnisku iespēju, lai tādas operācijas apturētu. Tajā pašā laikā resors varēs konfiscēt kriptovalūtu.

Pēc ministres teiktā – Augstākajā Radā jau ir izveidota darba grupa, kurai tuvāko četru mēnešu laikā jāiesniedz likumprojekts par attiecību regulēšanu kriptosfērā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *