otrdien, 28 novembris, 2023
Jaunākās ziņasKino

„Viaplay“ un pasaulslavens režisors Mikales Hafstrēms rudenī sāks uzņemt vēsturisku spēlfilmu „Stokholmas asinspirts“

Pasaulē atzīts režisors Mikales Hafstrēms (Mikael Håfström) uzņems jaunu vēsturisku spēlfilmu “Stokholmas asinspirts”, kas jau nākamgad būs skatāma straumēšanas platformā “Viaplay”. Filmas darbība risinās 1520.gadā, dramatizējot tumšo un sarežģīto notikumu ķēdi, kas noveda pie bēdīgi slavenā gandrīz 100 muižnieku un civiliedzīvotāju slaktiņa Zviedrijas galvaspilsētā Stokholmā. Šis projekts ir “Viaplay” apņemšanās radīt divas lielas spēlfilmas angļu valodā katru gadu par Ziemeļvalstu notikumiem un personībām, no kurām pirmā ir biogrāfiska filma “Hilma”, kas pirmizrādi piedzīvos jau šogad un kuras režisors ir Oskara balvai nominētais Lasse Holstrēms (Lasse Hallström, “The Sider House Rules” un “My life as a Dog”).

Spēlfilmas “Stokholmas asinspirts” pamatā ir stāsts par Anni un viņas audžumāsu Freju, kuras cenšas atriebties vīriešiem, kuri Annes kāzās nogalināja meiteņu ģimeni. Meklējumi abas aizved līdz Stokholmai, kur viņas tiek iesaistītas nežēlīgā politisko spēku cīņās starp Zviedriju un Dāniju, kas savukārt beidzas ar masveida nāvessodu izpildīšanu, kas vēsturiski pazīstamas kā Stokholmas asinspirts.

Režisors Mikales Hafstēms pašreiz Holivudā veido zinātniskās fantastiskas trilleri “Sligshot”, kur galvenajās lomās spēlē Keisijs Afleks (Casey Affleck), Lorens Fišbērns (Laurence Fishburne) un Emīlija Bīhema (Emily Beecham). Viņa režisētās filmas nominētas arī Oskara un citām balvām: “Evil”, augstu novērtātā Stīvena Kinga adaptācija “1408” ar Džonu Kusaku (John Cusack), Semjuelu L.Džeksonu (Samuel L. Jackson) un Mēriju Makkormaku (Mary McCormack), “Escape Plan” ar Silvestru Staloni (Sylvester Stallone) un Arnoldu Švarcnegeru (Arnold Schwarzenegger) galvenajās lpās, “ Outside the wire”, “Bloodline”, kā arī vairākkārt godalgotā “Quick”.

Filmu “Stokholmas asinspirts” plānots sākt filmēt 2022.gada rudenī, iepriekš paziņojot arī par atlasītajiem talantiem un galveno lomu izpildītājiem, savukārt straumēšanas platformā “Viaplay” ekskluzīvi tā būs skatāma 2023.gadā.

Mikaels Hafstrēms: “Sadarboties ar “Viepalay”, lai skatītājiem parādītu tik dramatiskus notikumus, ir lieliski, jo tā ir vadošā Ziemeļvalstu straumēšanas pakalpojumu platforma. Erlens Lo (Erlend Loe) uzrakstījis aizraujošu scenāriju, veidojot interesantu sižetu un sieviešu atriebība uz 1520.gada asiņainā Stokholmas notikumu fona. Saasināts, ar melnā humora elementiem, drosmīgs un dziļi emocionāls – tas ir stāsts, kas aktuāls gan tagad, gan pirms 500 gadiem.”

Filippa Valsetama (Filippa Wallestam), “NENT Group” satura vadītāja: “Mūsu apņemšanās dalīties ar Ziemeļvalstu stāstiem pasaules mērogā ir gan vērienīga, gan nepieredzēta pieredze. Stokholmas asinspirts vēsturiski notikumi veidoja mūsu reģiona likteni, un “Viaplay” skatītāji var sagaidīt episku un arī dziļi cilvēcisku filmu. Līdzīgi kā “Hilma”, arī šis ir personīgs stāsts visiem iesaistītajiem talantiem, padarot to par unikālu straumēšanas platformas pieredzi.”

Filmas “Stokholmas asinspirts”” autors ir Erlends Lē (“Quick”), un līdzautore ir Nora Landsroda (Nora Landsrød). Helēna Danielsone (Helena Danielsson, “Hilma”) producē “Viaplay Studios”. Filmas līdzproducents ir Lone Korslunds (Lone Korslund) no kompānijas “Nordisk Film”.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *