pirmdien, 27 maijs, 2024
Jaunākās ziņasMedicīnaVisas ziņas

Vidzemes slimnīca atzīmēs Starptautisko māsu dienu

Vidzemes slimnīca 12. maijā no plkst. 14:00 līdz 16:00, godinot māsas un māsu palīgus, atzīmēs Starptautisko māsu dienu, kas tiek svinēta arī visā pasaulē. Lai veidotu komandas garu un izzinātu erudīcijas dzīles, darbinieki piedalīsies izzinošā spēlē “Zini! Mini! Uzzini!”.

Slimnīca katru gadu atzīmē vairākus nozīmīgus medicīnas pasākumus, lai godinātu gan savus darbiniekus, gan nozari kopumā. Rīkoto pasākumu mērķis ir dažādot ikdienas norisi un iepriecināt darbiniekus. Personāla iemīļotākie un gaidītākie pasākumi ir trīs – Starptautiskā māsu diena, Medicīnas darbinieku diena un gada noslēguma balle. Tāpēc šīs nedēļas pasākums ir jo īpaši gaidīts. 

“Katrs darbinieks, kas iesaistās pacienta ārstēšanā un aprūpē, ir neatsverams posms viņa veselības atgūšanas procesā. Māsas profesija ir viena no senākajām, tā raksturojas ar dziļu pašaizliedzību, rūpēm un gādību par katra pacienta veselību un labsajūtu. Mēs slimnīcā augstu novērtējam ikvienu mūsu darbinieku, tādēļ arī vēlamies atzīmēt šo svinīgo dienu ar pasākumu, kas nestu pārsteigumus,” norāda Vidzemes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Uģis Muskovs.

Vidzemes slimnīca strādā 349 māsas, māsu palīgi, radiogrāferi, radiologu asistenti, vecmātes un biomedicīnas laboranti. Garākais darba stāžs, 51 gads, ir māsu palīgam, kas ir lielisks piemērs, ka izvēlētā profesija tiešām var būt sirdslieta. Lepojoties ar darba devēja lomu, novērtējam, ka pie mums strādā arī māsas, kas ceļu mēro no Kuldīgas. Slimnīca mērķtiecīgi arī piesaista nozarei jaunos speciālistus, kas medicīnas iestādē apgūst modernas prakses iemaņas, kā arī labprāt paliek strādāt ilglaicīgi.

Vidzemes slimnīcas galvenā māsa Antra Kupriša: “12. maijs ir Starptautiskā māsu diena par godu angļu māsas Florences Naitingeilas dzimšanai, kas bija mūsdienu māszinību filozofijas pamatlicēja. Godinot māsu profesijas oficiālos pirmsākumus, mums ir gods un lepnums šajā dienā atcerēties šīs profesijas sākumu un redzēt evolūciju, kādos apstākļos mēs tagad strādājam. No kara lauka toreiz līdz modernām tehnoloģijām šodien, kas palīdz māsām ikdienā nodrošināt uz cilvēku vērstu aprūpi.”

318 thoughts on “<strong>Vidzemes slimnīca atzīmēs Starptautisko māsu dienu</strong>