otrdien, 28 maijs, 2024
Jaunākās ziņasTechnoloģijasVisas ziņas

Viedtelefona Huawei P40 Pro apskats

Informatīvais avots: Kripto.media

VIEDTELEFONA HUAWEI P40 PRO VĒRTĒJUMS PĒC TRĪS NEDĒĻU AKTĪVAS TĀ LIETOŠANAS

Vērtējums bez tehniskām specifikācijām – tās varat atrast pārdevēju mājaslapās. Atziņas un emocijas, trīs nedēļas lietojot uz šodienu jaudīgāko Huawei Technologies Co ražoto viedtelefonu Huawei P40 Pro.

Huawei P40 Pro tika prezentēts šā gada 26. martā tiešsaistes pasākumā un uzreiz ieinteresēja to apskatīt tuvāk. Šis ir telefons, kuru es labrāt pats arī iegādātos.

GOOGLE SERVISU TRŪKUMS

Pirms testa mani tāpat kā visus potenciālos Huawei pircējus uztrauca tas, ka Huawei P40 Pro nav pieejami Google servisi. Kā zināms, ASV sankciju dēļ jaunākajās Huawei ierīcēs vairs nav pieejami Google Play, Maps, GDrive un citi Google servisi. Huawei ir izveidojis savu lietojumprogrammu veikalu Huawei AppGallery, kur varat lejupielādēt lietotnes un spēles. AppGallery attīstās ļoti ātri – tajā reģistrējušies jau vairāk nekā 48 000 izstrādātāju un jau tagad ir pieejamas gandrīz visas pirmās nepieciešamības aplikācijas. Daži lielie izstrādātāji pagaidām nesteidzas pievienot savas lietojumprogrammas AppGallery. Jūs tur neatradīsiet Facebook, Instagram. Ko darīt, ja tomēr nevarat iztikt bez lietojumprogrammām vai spēlēm, kuras nav pieejamas Huawei AppGallery?

  • Facebook var lejuplādēt pa tiešo no Facebook.com mājas lapas, tas pats ar Whatsapp (kad ieiet viņu mājas lapā, pie Google Play store, blakus arī kvadrātiņš ar “download app from web page”.
  • Ļoti laba vietne ir MoreApps (atrodama AppGallery), tur ir trešo pušu lietotnes, uzreiz norāda avotu, kur var lejuplādēt, vai mājas lapa, vai AppGallery vai APKPure utt., šeit arī iegūstams Instagram un citas lietotnes.
  • Daudzas iztrūkstošas lietojumprogrammas vai spēles atradīsiet uzstādot telefonā alternatīvu lietojumprogrammu veikalu Aptoide, kur būs pieejamas lielākā daļa no spēlēm un aplikācijām.
  • No iepriekšējā viedtālruņa uz jauno Huawei ar “Phone Clone” var pārcelt arī aplikācijas.
  • Lai Huawei P40 Pro tiktu sinhronizēts ar Google servisiem, risinājumu atradīsiet Youtube mājaslapā, meklējot video pamācības pēc atslēgvārdiem Lzplay Huawei P40 Pro. Mazliet piņķerīgāk, bet viss strādā.

Nākotnē mums  jārēķinās ar varbūtību, ka vēl kāda kompānija var iekļūt ASV, vai citu valstu melnajos sarakstos un vēl kāds no tik ierastajiem servisiem mums būs nepieejams. Acīmredzot arī turpmāk būs līdzīgi pavērsieni un nāksies sadzīvot ar lielāko pasaules ekonomiku savstarpējām cīņām.

HUAWEI P40 PRO DISPLEJS

Pro versijai tiešām ir liels displejs, kurš apliecas ap ierīces sānu malām – tas ir estētiski un uzlabo video vai foto skatāmību. Tas izskatās lieliski, bet dažreiz, turot rokā ierīci, var gadīties neapzināta pieskaršanās ekrāna sānu malām un rezultātā skatītais video tiek apstādināts, sarakste pārtraukta…  Mana problēma atrisinājās viegli – komplektācijā ir arī silikona aizmugures aizsargapvalks, ar kuru tik bieži tas vairs negadījās.

Pēc noklusējuma viedtālruņa displejam ir uzstādīta 60Hz atsvaidze, iestatījumos to var un pat vajag samainīt uz 90Hz. Vienīgi jārēķinās ar īsāku baterijas darbības laiku līdz nākamajai uzlādei. Mazliet traucē tas, ka dienas gaismā pie spilgtiem saules stariem displejs mazliet ir par blāvu – man vajadzētu spilgtāku.

Vienmēr aktīvajam “Always ON” ekrānam varat izvēlēties informācijas formātu un ir pieejams pat neliels ekrānsaudzētāju veikaliņš. Veikala piedāvājums mani neuzrunāja, esmu pilnībā apmierināts ar bezmaksas piedāvājumu.

VEIKTSPĒJA

Vai Kirin 990 5G mikroshēmojums ar 8 GB operatīvo atmiņu var sagādāt problēmas? Visas lietojumprogrammas un spēles strādā perfekti. Jauda un resursi pietiek visam. Ilgstoši spēlējot “Call of Duty”, “PUBG” vai “GTA” telefons neuzkarsa vairāk par 40 C.

HUAWEI P40 PRO ATBLOĶĒŠANA

Tālruņa atbloķēšana ar sejas atpazīšanu strādā ļoti ātri, praktiski visos apstākļos, pat tumsā. Pilnīgā tumsā sejas atpazīšana gan notiek mazliet ilgāk, kā dienas gaismā.  Atbloķēšana ar pirksta nospiedumu tumsā būs ātrāks risinājums. Atcerieties – pirkstam tomēr jābūt sausam.

ČETRU KAMERU BLOKS. FOTOGRĀFIJAS

Aizmugures galveno kameru bloks ir izvirzīts mazliet uz āru, tomēr ne tik daudz, kā Samsung S20 Ultra telefonam.

Pēdējos gados Huawei viedtālruņi priecē ar savu fotokameru veiktspēju un Huawei P40 Pro nav izņēmums. Dažreiz tu redzi situāciju, momentu un mēģini noķert (nofotografēt), bet rezultātā, tas, ko redzēji dzīvē, fotogrāfijā nav saskatāms. Ar Huawei P40 Pro šo mirkli var arī noķert un nav svarīgi vai tā irdiena, vai nakts, izdodas viss. Tagad arī pietuvinātās bildes ir skatāmas. Līdz šim jaudīgākais zoom efekts, ko esmu izmatojis.

ČETRU KAMERU BLOKS. VIDEO

Par filmēšanu ar viedtelefoniem zinošākais cilvēks Latvijā – Lauris Čakāns no Laumurs Video

Lauris Čakāns par Huawei P40 Pro video filmēšanas iespējām un funkcionalitāti:

Dizains ir ļoti elegants, ir patīkami turēt rokā šo telefonu. Jāstzīst, ka telefona izmērs ir pārāk liels un nav praktisks lietošanā filmēšanai. Savukārt video montēšanai ekrāna izmērs ir piemērots un ļauj pamanīt vairāk sīkas detaļas.

Tas, kas likās interesanti ir, ka aizsargstikls, kurš ir virs lēcām neatstāj pirkstu nospiedumus. Platā leņka kamera strādā ļoti labi, taču platais lenķis nav tik plats, kā piemēram salīdzinot ar Iphone vai Samsung. Filmējot Telekamera darbojas ļoti labi un var sasniegt pat 50x zoom. Līdz 30x zoom, attēls nezaudē kvalitāti, taču veicot zoom no 30x-50x ir redzams attēla kvalitātes zudums. Fotografēšanas režīmā, izmantojot 50x zoom, attēla kvalitāte nemainās, fotogrāfija izskatās lieliski.

Filmējot ar parasto lēcu attēla kvalitāte ir ļoti dzidra, manuprāt, to var pielīdzināt spoguļkamerai. Neskatoties uz to, videokameras lēca ne visai plūstoši tiek galā ar gaismas maiņu (tumšāks, gaišāks), kā arī pa retam kameras lēca ne vienmēr pareizi sabalansē krāsu toņus no siltāka uz aukstāku un otrādi.

Jāatzīst, ka foto ir izcils, krāsas ir dzīvīgas, izteiktas, AI ļoti labi palīdz fotografēt, kā rezultātā izdodas lieliska fotogrāfija. Super slow motion ir ļoti lēns, pēc manām domām, to vairāk varētu izmantot nozares profesionāļi, parastam lietotājam nav īpaša nepieciešamība pēc šādas funkcijas, tomēr šī funkcija var radīt jaunas iespējas arī viņiem.

HUAWEI P40 PRO SKAŅA

Skaņas īpašības un jauda ir apmierinoša, ir aptX, aptX HD, LDAC atbalsts, tomēr neiepriecināja iekšējais skaļrunis – tas ir monofonisks un atrodas apakšā. Skaļuma it kā pietiek, bet mono nav tas, ko vēlētos.

Savukārt P40 Pro skaņu balss zvaniem rada elektromagnētiskas vibrācijas, kas notiek caur ekrāna aizsargstiklu. Skaļruņa vienkārši nav. Diskrētākas sarunas un vairāk brīvas vietas uz displeja.

AKUMULATORS UN UZLĀDE

Iekdienā intensīvi lietojot telefonu man vakarā atliek vēl 30 % baterijas. Salīdzinot ar citiem lietotajiem Huawei telefoniem, tas ir ļoti labs rādītājs. 4200 mAh akumulators ir pilnīgi pietiekošs manām prasībām un ar 40W ātro uzlādi, lādēšanas process ir loti ātrs. Pilna uzlāde man aizņēma vienu stundu no praktiski tukšas līdz 100% uzladētai baterijai. Tas ir lieliski.

Patīkami, ka ražotājs ātro uzlādi ir iekļāvis pamatkomplektācijā. Bezvadu uzlāde tiek veikta ar 27W jaudu.

P40 ir pirmie modeļi no visiem Huawei viedtelefoniem, kuri tika izlaisti bez Google servisiem. Manuprāt, vairumam lietotaju tas neradīs problēmas, Huawei AppGallery turpinās attīstīties un arī iztrūkstošās lietojumprogrammas drīz tur būs atrodamas. Ja tiešām bez Google nespējat iztikt, tad risinājums ir Lzplay. Cits jautājums vai pircējam, kurš ir samaksājis pietiekami lielu naudas summu un kuram Google servisi ir tiešām dzīves nepieciešamība, vajag vēl piedomāt, kā tos uzstādīt.

Man Google trūkums problēmas nesagādāja, P40 Pro funkcionalitāte, jauda, foto, uzlāde – tas viss ir tā vērts.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *